Wisła Puławy ograła Lewart Lubartów

Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
W swoim drugim, dzisiejszym sparingu, wicelider drugoligowej tabeli Wisła Puławy pokonała przed własną publicznością Lewart Lubartów 3:0. Dwa gole strzelił Rafał Lisiecki, a trzecie trafienie dołożył Tomasz Sedlewski. W środę, Wisła zagra dwa mecze towarzyskie w Puławach. Jej rywalami będą Legionovia i Avia Świdnik.

W Wiśle sprawdzany był Jakub Sołdecki (Ruch II Chorzów), który przez ostatnie kilkanaście dni trenował z drugoligowcem. Sztab szkoleniowy Dumy Powiśla, czyli pierwszy trener Bohdan Bławacki i jego asystent Robert Złotnik, byli zadowoleni z postawy napastnika, ale wydawało się, że temat upadł. Jest jednak szansa, że Sołdecki założy biało-niebieską koszulkę.

Poza tym szansę gry dostali zawodnicy rezerw Dumy Powiśla, czyli Krystian Kusal, Adam Mazurek, Maciej Mazurek i Dominik Sekuła.

Od pierwszych minut sobotniego spotkania, przewagę osiągnęli miejscowi. W 16 minucie na prowadzenie wyprowadził ich precyzyjnym uderzeniem w długi róg Rafał Lisiecki. Później, puławianie mieli jeszcze kilka szans na zdobycie bramki, ale w tej odsłonie meczu wynik nie uległ już zmianie.

W drugich 45-minutach, wciąż przeważała Duma Powiśla. W 57 min, drugiego gola zdobył Lisiecki, pokonując na raty golkipera trzecioligowca. Końcowy rezultat spotkania ustalił w 68 min Tomasz Sedlewski.

Wisła Puławy – Lewart Lubartów 3:0 (1:0)
Bramki: Lisiecki 16, 57, Sedlewski 68
Wisła Puławy: Baranowski (65 M. Mazurek) – Kanarek, Gusocenko, Jaroszek (59 Sekuła), Wrzesiński (59 Kusal) – Lisiecki, Popiołek (59 A. Mazurek), Sedlewski, Wiejak – Olszak (59 Drapsa), Sołdecki (59 Piasek)