Wisła Puławy - Podlasie Biała Podlaska 1:0. Ostatnie szlify przed ligą

Karol Kurzępa
Piłkarze "Dumy Powiśla" pokonali w towarzyskim meczu przed własną publicznością Podlasie Biała Podlaska 1:0. Dla obu zespołów były to próby generalne przed wznowieniem rozgrywek ligowych.

Do przerwy na bocznym boisku puławskiego MOSIR-u nie padły żadne gole. Po zmianie stron, bramkę na wagę zwycięstwa strzelił dla gospodarzy Jakub Smektała. 29-latek wykorzystał przytomne podanie z głębi pola od Łukasza Płonowskiego i efektownym lobem umieścił piłkę w siatce. Dzięki temu trafieniu, ekipa z I ligi skromnie pokonała rywali grających dwa szczeble niżej.

- Praktycznie cały mecz musieliśmy grać w ataku pozycyjnym, dzięki czemu można było pewne rzeczy udoskonalić. Dzisiaj się skończyło 1:0, zagraliśmy na dwa składy po 45 minut każdy, bo zależało nam na tym, aby każdy zawodnik odbył jednostkę treningową - wyjaśnia trener Wisły, Adam Buczek.

Puławianie rozegrali tej zimy 12 gier kontrolnych, z których wygrali zaledwie trzy, cztery zremisowali i pięć przegrali. W następną sobotę, 4 marca biało-niebieskich czeka wyjazdowa inauguracja zmagań na zapleczu Lotto Ekstraklasy. Pierwszym tegorocznym przeciwnikiem "Dumy Powiśla" w meczu o punkty będzie Bytovia Bytów.

- Okres przygotowawczy na szczęście już zakończony bo to były długie dwa miesiące, niekiedy w trudnych warunkach. Tak więc cieszymy się, że to już za nami. Najważniejsze, że kończymy ten okres zdrowo i bez kontuzji - podsumował szkoleniowiec ekipy z Puław.

Wisła Puławy - Podlasie Biała Podlaska 1:0 (0:0)
Bramka:Jakub Smektała 73

Wisła: Penkovets (46 Witan), Turzyniecki (46 Sedlewski), Głaz (46 Poznański), Gusocenko (46 Żemło), Litwniuk (46 Hiszpański), Pożak (46 Smetkała), Cierpka (46 Maksymiuk), Szczotka (46 Kolehmainen), Popiołek (46 Płonowski), Skrzypek (46 Darmochwał), Patejuk (46 Nowak). Trener: Adam Buczek