Wisła Puławy pokonała na wyjeździe Jutrzenkę Giebułtów 3:0

KS Wisła Puławy
Odkąd trener Mariusz Pawlak przejął zespół Wisły Puławy, biało-niebiescy zdobyli komplet punktów, wygrywając trzy spotkania z rzędu, w których także nie stracili bramki. W meczu 19. kolejki (pierwsza wiosenna, rozegrana awansem) trzeciej ligi grupy IV, puławianie pokonali w Zabierzowie Jutrzenkę Giebułtów 3:0.

Początek sobotniej konfrontacji był wyrównany, ale bez klarownych sytuacji do strzelenia goli. Na pierwszą godną odnotowania akcję czekaliśmy do 13. minuty. Wtedy indywidualną akcję przeprowadził Krystian Puton, jednak Michał Iliński poradził sobie z lekkim uderzeniem z pola karnego pomocnika Wisły.

Za chwilę w dobrej sytuacji znalazł się Dawid Chudyba, ale nieczysto trafił w piłkę i skończyło się tylko na strachu dla fanów Jutrzenki. Następnie po centrze Macieja Wojczuka, nad poprzeczką "główkował" Łukasz Kacprzycki. Przejezdni zaczęli przeważać, ale wynik wciąż się nie zmieniał. Szczęścia próbował Michał Kobiałka, lecz trafił piłką w jednego z zawodników gospodarzy. W 25. min. powinno być 0:1. Z około 12. metrów strzelał Wojczuk, a piłka przeszła nad bramką zespołu z Małopolski.

Puławianie wciąż napierali. Golkipera Jutrzenki próbowali pokonać m.in. K. Puton, Karol Barański, czy Wojczuk, ale ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowy remisem. Po zmianie stron znów dominowała "Duma Powiśla". I w końcu jej ataki przyniosły powodzenie w 50. min, kiedy to na listę strzelców wpisał się Michał Zuber, wykorzystując idealne podanie od Wojczuka.

W 65. min. goście podwyższyli prowadzenie. Tym razem bramkarza pokonał Kacprzycki. Beniaminek był bezradny, a biało-niebiescy wciąż grali swoją piłką. Przed szansą na zmianę wyniku stawali chociażby Piotr Zmorzyński, czy Zuber. W 88. min. słupek bramki Jutrzenki ostemplował rezerwowy tego dnia, Damian Bernat. W szóstej minucie doliczonego czasu gry końcowy wynik meczu ustalił Rafał Kiczuk i puławianie triumfowali 3:0.

19. kolejka rozegranie zostanie w weekend 7/8 marca 2020 roku. W tym terminie Wisła zmierzy się przed własną publicznością z Sokołem Sieniawa. Nie oznacza to, że biało-niebiescy mają wolne. W najbliższy piątek (29 listopada, godz. 18) czeka ich półfinałowe starcie Totolotek Regionalnego Pucharu Polski na szczeblu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, w którym zmierzą się na wyjeździe z innym trzecioligowcem, Motorem Lublin.

Jutrzenka Giebułtów – Wisła Puławy 0:3 (0:0)
Bramki: Zuber 50, Kacprzycki 65, Kiczuk 90
Jutrzenka: Iliński – Michalec, Zieliński, Bizoń, Romuzga, Majcherczyk, Suwała, Domaradzki, Litewka, Kawa (76 Wcisło), Balawender. Trener: Piotr Powroźnik
Wisła: Socha – Barański (80 Pigiel), Rogala, Pielach, Wolanin, Kobiałka (86 Kiczuk), Chudyba (83 Bernat), Zuber, Kacprzycki (75 Zmorzyński), K. Puton. Wojczuk (58 Stanisławski). Trener: Mariusz Pawlak
Sędziował: Adam Jamka z Kielc