Wisła Puławy przegrała na wyjeździe z Sokołem Sieniawa 0:1. Zespół z naszego regionu stracił fotel lidera III ligi

Marcin Puka
Pierwszej porażki w sezonie 2019/20 doznała Wisła Puławy. Podopieczni Jacka Magnuszewskiego i Marcina Popławskiego w 2. kolejce trzeciej ligi przegrali na wyjeździe z Sokołem Sieniawa 0:1. Tym samym, "Duma Powiśla" straciła fotel lidera tabeli.

W ekipie Wisły z powodu kontuzji na murawie nie mogli zameldować się Arkadiusz Maksymiuk, Mateusz Pielach i Mateusz Szyszkowski.

Na pierwszy strzał w meczu w Sieniawie czekaliśmy do 5. minuty. Uderzał Piotr Zmorzyński, lecz piłka minęła bramkę zespołu z Podkarpacia. Miejscowi próbowali zagrażać gościom po stałych fragmentach gry, ale biało-niebiescy wiedzieli, że to silna broń Sokoła i byli czujni we własnym polu karnym.

Następnie gra się uspokoiła, chociaż było dużo walki w środku pola. Ale z czasem przewagę osiągnęła Wisła. W 15. min. minimalnie niecelnie "główkował" Krystian Puton. Następnie Matthewa Korziewicz próbowali pokonać ponownie Zmorzyński oraz K. Puton, jednak wciąż był bezbramkowy remis.

W 32. min. powinno być 0:1. Z około 13 metrów z półobrotu uderzał Maciej Wojczuk, ale golkiper z Sieniawy popisał się świetną interwencją. To zemściło się w 36. min. Po strzale Bartłomieja Purchy piłka jeszcze skozłowała i tuż przy słupku wpadła do siatki.
Przyjezdni jeszcze w pierwszej połowie chcieli doprowadzić do wyrównania. Znów uderzał K. Puton, bramkarz zdołał odbić piłkę, ale dobitka Michała Kobiałki przeszła nad poprzeczką. Za chwilę szczęścia znów próbował aktywny K. Puton, jednak rezultat potyczki nie uległ zmianie.

W drugiej połowie miejscowi się bronili, a zespół z Puław dążył do zdobycia gola. Miejscowi jednak groźnie kontrowali i w 52. min. niewiele zabrakło, żeby Paweł Socha po raz drugi skapitulował. Na jego szczęście piłka po uderzeniu Sebastiana Brockiego przeszła obok celu.

Minuty mijały, a gospodarze wciąż skromnie prowadzili. Wisła cały czas próbowała zmienić niekorzystny dla niej wynik.
Następna seria gier zaplanowana jest na najbliższą niedzielę (18 sierpnia). Wisła Puławy o godzinie 17 zmierzy się przed własną publicznością z Chełmianką.

Sokół Sieniawa – Wisła Puławy 1:0 (1:0)
Bramki: Purcha 36
Sokół: Korziewicz – Skała (87 Lis), Kardyś, Padiasek, Ochał, Fryc (70 Drelich), Skrzypek (60 Jędryas), Purcha (59 Buczek), Brocki, Burka, Patryk Rogala (75 Majda)
Wisła: Socha – Wolanin (63 Barański), Kiczuk, Skałecki, Pigiel, Zuber (63 Żelisko), Kobiałka (68 Piotr Rogala), W. Puton, K. Puton, Zmorzyński (46 Kacprzycki), Wojczuk (58 Stanisławski)
Żółte kartki: Kardyś, Bober (drugi trener Sokoła), Drelich – Stanisławski
Sędziował: Jan Pawlikowski z Poronina