Wisła Puławy przegrała pierwszy mecz w sezonie. Orlęta Radzyń Podlaski wróciły na tarczy z Dębicy. Zobacz zdjęcia

Karol Kurzępa
W sobotnich meczach IV grupy III ligi tylko jedna drużyna z województwa lubelskiego zdołała odnieść zwycięstwo. Przegrane zanotowały zaś dwie ekipy, a trzy podzieliły się punktami.

PÓŁ TUZINA GOLI

Jako pierwsi swoje spotkanie w tej kolejce rozegrali piłkarze Avii Świdnik, którzy rozgromili na wyjeździe Jutrzenkę Giebułtów. Podopieczni trenera Łukasza Mierzejewskiego już do przerwy prowadzili 2:0, natomiast po zmianie stron strzelili kolejne cztery gole i w świetnym stylu przypieczętowali zdobycie kompletu punktów. Przypomnijmy, że to już drugi w tym sezonie mecz, w którym żółto-niebiescy zaaplikowali rywalowi aż sześć bramek. 22 sierpnia świdniczanie rozbili 6:1 przed własną publicznością Podlasie Biała Podlaska.

Ekipa z "lotniczego miasta" zanotowała dziś czwarte zwycięstwo w sezonie 2020/21. W następnej serii gier Avia podejmie Koronę II Kielce. Do tej rywalizacji dojdzie już w najbliższą środę, o godzinie 16 na stadionie w Świdniku.

Jutrzenka Giebułtów - Avia Świdnik 0:6 (0:2)
Bramki: Szpak 23, 69, Uliczny 43 (z rzutu karnego), Ceglarz 56, Maluga 74, Drozd 78

Avia: Sobieszczyk - Dobrzyński, Mykytyn, Górka, Niewęgłowski, Maluga, Wójcik, Uliczny, Ceglarz (63 Białek), Szpak (77 Drozd), Oziemczuk (77 Poleszak). Trener: Łukasz Mierzejewski

FATALNY POCZĄTEK

Orlęta Radzyń Podlaski przegrały w Dębicy z tamtejszą Wisłoką za sprawą koszmarnego wejścia w mecz. Podopieczni trenera Artura Bożyka stracili gola już po jednej z pierwszych akcji gospodarzy. Kilkadziesiąt sekund później biało-zieloni sprokurowali rzut karny. Zanim nie upłynęła 17 minuta gry, rywale prowadzili 3:0. Do przerwy mogło być nawet 4:0, lecz w końcówce pierwszej połowy Damian Łanucha nie wykorzystał drugiego rzutu karnego. W dalszych fragmentach rywalizacji miejscowi spokojnie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, a radzynianie musieli się pogodzić z trzecią porażką w rozgrywkach.

Wisłoka Dębica - Orlęta Radzyń Podlaski 3:0 (3:0)
Bramki: Fedan 1, Łanucha 4 (z rzutu karnego), Sojda 17

Wisłoka: Libera – Król, Cabała, Remut, Sojda, Prokop, Fedan (74 Partyka), Łanucha (81 Wrzosek), Zygmunt (63 Rębisz), Lubera (63 Pawlak), Palonek (74 Siedlik). Trener Dariusz Kantor

Orlęta:Klebaniuk – Wiatrak (46 Idzikowski), Chyła, Kursa, Szymala (46 Rycaj), Nowosiadło (83 Kuźma), Kobiałka, Kamiński, Syryjczyk – Baniulis (46 Perez), Wojczuk. Trener Artur Bożyk

Sędziował: Wasil (Lublin)
Widzów: 550

STRZELANINA W WÓLCE

Aż sześć bramek zobaczyli kibice, którzy wybrali się na mecz Wólczanki Wólka Pełkińska z Podlasiem Biała Podlaska. Mecz miał niesamowity przebieg. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 1. minucie gry i taki wynik utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron Wólczanka podwyższyła prowadzenie na 2:0, ale potem charakter pokazała ekipa z Białej Podlaskiej, która w 27 minut zdobyła trzy gole. Gdy wydawało się, że Podlasie zgarnie trzy punkty, w końcówce miejscowi doprowadzili do remisu.

Wólczanka Wólka Pełkińska - Podlasie Biała Podlaska 3:3 (1:0)
Bramki: Pietluch 1, Olejarka 52, Wrona 89 - Kocoł 58, 78, Kosieradzki 85

Wólczanka: Bieniek – Wach, Wrona, Baran, Łazarz (85 Michalski), Szczypek (80 Masny), Podstolak, Galara, Pietluch, Olejarka (55 Matofij), Durda (55 Bała). Trener Daniel Myśliwiec

Podlasie: Kasperek – Duduś, (53 Całka), Szkrodziuk, Kocoł, Nieścieruk, Chmielewski, Dmitruk, Martynek (19 Zabielski), Kosieradzki, Szabaciuk, Mierzwiński (46 Golba, 75 Jemioł). Trener Władimir Gieworkian

Żółte kartki: Baran, Łazarz, Podstolak, Bała - Duduś, Szkrodziuk

Sędziował: Pieron (Kielce)

Widzów: 350

ZABRAKŁO BRAMEK

Remisem 0:0 zakończyło się starcie Chełmianki z rezerwami Cracovii. Zdobyty punkt może bardziej satysfakcjonować bialo-zielonych, którzy od 30. minuty grali w dziesiątkę, po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Michał Grądz.

Chełmianka Chełm – Cracovia II 0:0

Chełmianka: Ciołek – Kotowicz, Wołos, Kanarek, Brzozowski (85 Wawryszuk), Prytulak (85 Adamski), Skoczylas (60 Maliszewski), Brzyski, Wójcik (70 Bednara) – Grądz, Myśliwiecki. Trener: Tomasz Złomańczuk

Cracovia: Wilk – Stachera, Ziemnik, Bracik, Zaucha, Wiśniewski, Supryn, Malisz (87 Jarzynka), Matheus, Rubio (60 Pituła), Strózik. Trener: Piotr Giza

Żółte kartki: Grądz, Brzozowski, Kanarek - Stachera

Czerwona kartka: Grądz (30 min, za drugą żółtą)

Sędziował: Adam Jamka (Kielce)

Widzów: 200

CZTERY GOLE W LUBARTOWIE

Sokół Sieniawa był w pierwszej połowie stroną przeważającą w sobotnim starciu z Lewartem i do przerwy prowadził 1:0. Jednak po zmianie stron gospodarze bezlitośnie wykorzystali dwa błędy w obronie rywali i szybko wyszli na prowadzenie dzięki dwóm trafieniom Krystiana Żeliski. Wynik meczu na 2:2 ustalił Bartłomiej Purcha.

Lewart Lubartów - Sokół Sieniawa 2:2 (0:1)
Bramki:Żelisko 47,49 - Purcha 21, 65

Lewart:Długosz – Zbiciak, Ponurek (73 Niewiński), Michałów (86 Buczek), Fularski – Żelisko, Nowak, Pożak, Niewęgłowski – Maksymiuk, Szczotka. Trener Tomasz Bednaruk

Sokół: Zając – Kalin, Drelich Kapuściński, Lis – Purcha, Burka Jędryas – Majda (87 Kasperkowicz), Hass ż, Kitliński (83 King). Trener Ryszard Kuźma

Sędziował: Bińkowski (Skarżysko Kamienna)
Widzów: 200

PIERWSZA PORAŻKA W SEZONIE

Po siedmiu z rzędu zwycięstwach piłkarze puławskiej Wisły zakończyli swoją wspaniałą passę i przegrali w Tarnobrzegu. Ekipa prowadzona przez trenera Mariusza Pawlaka jako pierwsza objęła prowadzenie dzięki bramce Łukasza Kacprzyckiego z rzutu karnego. Dla popularnego "Małego" był to już dziewiąty gol w obecnych rozgrywkach.

Do przerwy puławianie remisowali z Siarką, po tym jak do wyrównania doprowadził, także po strzale z jedenastu metrów, były zawodnik Wisły, Bartosz Sulkowski. Na kwadrans przed końcem trzy punkty gospodarzom zapewnił Kamil Kargulewicz.

Porażka na Podkarpaciu była dla "Dumy Powiśla" pierwszym przegranym meczem ligowym od 2 listopada 2019 roku. Od tamtej pory biało-niebiescy triumfowali w jedenastu spotkaniach z rzędu (cztery w ubiegłym sezonie i siedem w obecnym).

Siarka Tarnobrzeg - Wisła Puławy 2:1 (1:1)
Bramki:Sulkowski 25 (z rzutu karnego), Kargulewicz 75 - Kacprzycki 14 (z rzutu karnego)

Siarka: Kowal - Bury, Bierzało, Duda, Sulkowski , Wolski (64 Mróz), Tabor, Rogala, Kargulewicz, Bałdyga (46 Gajewski), Wdowiak (70 Gessner). Trener: Grzegorz Opaliński

Wisła:Kołotyło - Pigiel (79 Brągiel), Pielach, Kiczuk, Cheba (63 Bartosiak), Kuban, Skałecki, Drozdowicz (63 W. Puton), K. Puton, Kacprzycki (88 Zając), Paluchowski. Trener: Mariusz Pawlak

Widzów: 600

CO W NIEDZIELĘ?

Przełożony został zaplanowany na 6 września mecz KS Wiązownica - Stal Kraśnik. W komunikacie opublikowanym przez Wydział Gier Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej w Kielcach czytamy:

"(...) po zapoznaniu się z informacjami przesłanymi przez kluby KS WIĄZOWNICA i FKS STAL Kraśnik postanowił przełożyć z dnia 06.09.2020 roku na inny termin mecz III Ligi Grupa 4 pomiędzy drużynami: KS WIĄZOWNICA – FKS STAL Kraśnik. Nowy termin przełożonych zawodów zostanie ustalony na najbliższym posiedzeniu Wydziału Gier Świętokrzyskiego ZPN po uzyskaniu dodatkowych informacji przesłanych przez klub KS WIĄZOWNICA. Podstawa prawna: Regulamin Rozgrywek III Ligi na sezon 2020/2021 §11 pkt 7.

„Organ prowadzący rozgrywki, w szczególności mając na względzie sprawy dotyczące bezpieczeństwa, może dokonać zmiany terminu rozegrania zawodów z urzędu lub ogłosić zakaz rozgrywania meczu/ów”."

Natomiast Hetman Zamość podejmie Stal Stalowa Wola. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 16:00.

Podprowadzająca Motoru Lublin może zostać Miss Startu PGE Ek...

Cheerleaderki i kibice na meczu Pszczółka Start Lublin - Pol...