Wisła Puławy rozgromiła KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski aż 7:1

Karol Kurzępa
Efektownym zwycięstwem na koniec sezonu 2020/21 popisała się Wisła Puławy. Podopieczni trenera Mariusza Pawlaka w kapitalnym stylu pokonali KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, strzelając rywalom aż siedem bramek.

Co ciekawe, pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Wynik otworzył Ednilson Furtado, a do remisu doprowadził Przemysław Dwórzyński. Gospodarze mogli strzelić przed przerwą więcej bramek, ale dobrze między słupkami przyjezdnych spisywał się bramkarz Matthew Korziewicz lub "Wiślakom" brakowało skutecznego wykończenia.

Puławianie potrzebowali jednak zaledwie 120 sekund, by wyjść na prowadzenie po zmianie stron. Worek z bramkami wówczas rozwiązał się na dobre. Już po pięciu minutach drugiej połowy Ednilson miał na swoim koncie hat-tricka. Później dubletem popisał się Bartłomiej Bartosiak, a do siatki dla miejscowych trafiali także Łukasz Kacprzycki i Dariusz Brągiel.

"Duma Powiśla" zakończyła sezon z imponującym dorobkiem 96 punktów w 40 meczach. Biało-niebiescy jako jedyni w rozgrywkach zdołali wywalczyć 30 zwycięstw, sześć razy dzielili się punktami i tylko czterokrotnie przegrali. Po efektownej wygranej nad KSZO "Wiślacy" mogli się ponadto cieszyć z faktu, że strzelili w trakcie kampanii równo 100 bramek, tracąc przy tym tylko 31.

Po finiszu sezonu zawodnicy puławskiego klubu rozjadą się na urlopy, a treningi wznowią 5 lipca, Pięć dni później mają rozegrać pierwszy sparing z Pogonią Siedlce. Natomiast od 31 lipca Wisła będzie rywalizować w eWinner II lidze, będąc drugim zespołem z Lubelszczyzny na tym poziomie, oprócz lubelskiego Motoru. Biało-niebiescy powrócą na szczebel centralny po trzech sezonach spędzonych w IV grupie III ligi.

Wisła Puławy - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 7:1 (1:1)
Bramki: Ednilson Furtado 11, 47, 50, Bartosiak 63, 82, Kacprzycki 67, Brągiel 75 - Dwórzyński 33

Wisła Kołotyło - Brągiel, Wiech, Kiczuk, Cheba (84 Ko. Pyska), W. Puton (84 Ka. Pyska), Ednilson Furtado (72 Konc), Bartosiak, Kacprzycki (87 Gołąb), Kondracki (72 Figura), K. Puton. Trener: Mariusz Pawlak

KSZO: Korziewicz - Mężyk, Pawlik (64 Zalewski), M. Kaczmarek (46 Kraśniewski), Partyka, Paluch, Źiółkowski, Zaklika (64 Szydłowski), Szymański (46 Stanisławski), Dwórzyński, P. Kaczmarek. Trener: Tadeusz Krawiec

Żółte kartki: Kondracki - Ziółkowski, Pawlik, Dwórzyński

Sędziował: Jan Pawlikowski (Poronin)

Sylwia Włodarczyk - żona nowego zawodnika LUK Politechniki L...