Wisła Puławy wygrała na wyjeździe ze swoją imienniczką z Sandomierza

KS Wisła Puławy
Drugi mecz Mariusza Pawlaka na ławce trenerskiej trzecioligowej Wisły Puławy i drugie zwycięstwo. W niedzielę, "Duma Powiśla" wygrała na wyjeździe z Wisłą Sandomierz 1:0, a na listę strzelców wpisał się rezerwowy, Szymon Stanisławski.

Początek spotkania to optyczna przewaga ekipy z Puław. Miała ona kilka rzutów rożnych, ale nie było po nich poważniejszego zagrożenia pod bramką.

Pierwszy celny strzał oddali goście, jednak Damianowi Bernatowi zabrakło centymetrów, żeby umieścił piłkę w siatce. W odpowiedzi, w 6. minucie strzelał Krzysztof Zawiślak (do Wisły S. trafił z Chełmianki), ale Paweł Socha pewnie złapał futbolówkę.

Na kolejną wartą odnotowania akcję czekaliśmy do 14. min, kiedy to piłka po próbie Michała Zubera przeszła nad poprzeczką. Natomiast w 19. min. indywidualną akcję przeprowadził Piotr Zmorzyński, jednak zwieńczył ją minimalnie niecelnym strzałem.

Później gra się wyrównała, dużo było męskiej, twardej walki. W 30. min. niecelnie z rzutu wolnego uderzał pomocnik gospodarzy, Jarosław Piątkowski. Ostatecznie pierwsza połowa potyczki w Sandomierzu zakończyła się bezbrakowym remisem.

Na drugą połowę biało-niebiescy wyszli z dwoma nowymi zawodnikami: Szymonem Stanisławskim i Krystianem Żelisko. Natomiast Rafał Wójcik, trener miejscowych, dokonał jednej zmiany.

Ta część meczu to znów walka o każdą piłkę. W 53. min. strzelał Zuber, jednak bez powodzenia.

Czas mijał, a wynik potyczki wciąż się nie zmieniał. W 68. min. było już jednak 0:1. Celnym strzałem z pola karnego popisał się Stanisławski.

"Duma Powiśla" chciała pójść za ciosem. Blisko szczęścia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego był Piotr Rogala, lecz jego "główka" minęła bramkę. Po drugiej stronie boiska także niecelnie uderzał głową Michał Jeziorski.

Ostatecznie przyjezdni wywieźli trzy "oczka" z ciężkiego terenu, przeskoczyli dzisiejszego przeciwnika w tabeli, mając nad nim dwa punkty przewagi.

Przed Wisłą wyjazdowe spotkanie z Jutrzenką Giebułtów. Do starcia puławian z beniaminkiem w Zabierzowie dojdzie 23 listopada (sobota, godz. 13).

Wisła Sandomierz – Wisła Puławy 0:1 (0:0)
Bramka: Stanisławski 68
Wisła S.: Pietras – Konefał, Czerwiak, Chorab (64 Dachnowśkyj), Tyl, Piątkowski (78 Charszla), Kmiotek (73 Sudy), Brągiel, Wojsa, Siedlecki (46 Jeziorski), Zawiślak
Wisła P.: Socha – Barański, Pielach, Rogala, Wolanin, Zuber, Kacprzycki (90 Pigiel), Bernat (46 Żelisko), K. Puton, Zmorzyński (55 Kobiałka), Wojczuk (46 Stanisławski)
Żółte kartki: Piątkowski, Wojsa – Pielach
Sędziował: Arkadiusz Nestorowicz z Białej Podlaskiej