Wisła Puławy wygrała z Radomiakiem

Piłkarze drugoligowej Wisły Puławy mają za sobą trzeci tegoroczny sprawdzian. W środę, podopieczni Bohdana Bławackiego pokonali trzecioligowego Radomiaka 2:1, którego ostatnim klubem była... Wisła. Gole dla Dumy Powiśla strzelali Raphael Carioca i Piotr Charzewski. Bramkę dla gości samobójczym trafieniem uzyskał Norbert Jędrzejczyk. Grano 3x30 minut.

Bohdan Bławacki, trener drugoligowca z Puław, z którym przedłużono umowę do końca sezonu 2015/16 sprawdzał Patryka Dobromilskiego z rezerw Górnika Łęczna. Poza tym szansę pokazania swoich umiejętności dostali juniorzy Wisły m.in. Damian Osiak, Łukasz Furga czy bramkarz Leon Otczenaszenko.

Pierwsze minuty należały do gości, ale Michał Leszczyński zachowywał czyste konto. W 32 min musiał jednak skapitulować po samobójczym trafieniu Norberta Jędrzejczyka. Po stracie bramki Duma Powiśla ruszyła do zdecydowanych ataków, ale była nieskuteczna. Dopiero w 45 min piłkę do siatki Radomiaka skierował Raphael Carioca. W 63 min faulowany w polu karnym był Dawid Pożak,a Piotr Charzewski wykorzystał jedenastkę, ustalając tym samym końcowy rezultat spotkania.

Wisła Puławy – Radomiak Radom 2:1 (1:1)

Bramki: Carioca 45, Charzewski 63 z rzutu karnego – Jędrzejczyk 32 samobójcza
Wisła: (I tercja) Leszczyński – Edwards, Budzyński, Pielach, Szczotka – Charzewski, Furga, Filipow, Dobrowolski, Nowak – Carioca. (II tercja): Otczenaszenko – Lisiecki, Jędrzejczyk, Jaroszek, Wrzesiński – Sedlewski, Machalski, Popiołek, Maksymiuk, Łitwiniuk – Carioca (46 Niezgoda). (III tercja): Penkowec – Osiak, Bernat, Pielach, Barański – Martuś, Budzyński, Staszczak (75 Dobrowolski), Charzewski, Pożak – Niezgoda
Radomiak: Kula (31 Banasiak, 61 Adamczyk) – Serodziński (31 Cieciura, 60 Szewczyk), Dubina (65 Filipowicz), Świdzikowski, Sulkowski (65 Janik) – Kiełtyka (46 Mxolizi), Winiarski (46 Agu), Radecki (46 Kucharski), Brągiel (46 Stróżka) – Leandro (46 Wnuk), Śliwiński (46 Stanisławski)