Wisła Puławy z kolejnym zwycięstwem. Lewart Lubartów stracił wygraną w samej końcówce

Karol Kurzępa
W niedzielnych meczach 10. kolejki IV grupy III ligi wystąpiły dwa zespoły z województwa lubelskiego. Wisła Puławy pokonała na wyjeździe KS Wiązownica, natomiast lubartowski Lewart zremisował u siebie z Cracovią II.

Lider tabeli do przerwy remisował na Podkarpaciu 1:1, ale po zmianie stron udowodnił swoją siłę i zasłużenie zwyciężył. Dla podopiecznych trenera Mariusza Pawlaka był to dziewiąty triumf w bieżącej kampanii. Po dziesięciu spotkaniach biało-niebiescy mają na koncie 27 punktów. Natomiast swojego siódmego i ósmego gola w aktualnym sezonie strzelił dla "Dumy Powiśla" doświadczony Adrian Paluchowski.

KS Wiązownica - Wisła Puławy 1:4 (1:1)
Bramki: Kumor 40 - Paluchowski 27, 50, Zając 61, Cyfert 75

Wisła: Kołotyło (74 Owczarzak) - Cheba, Cyfert, Kuban, Pigiel, Skałecki, K. Puton, Drozdowicz (62 Kacprzycki), Skałecki (83 Piotrowski), Bartosiak (71 W. Puton), Paluchowski. Trener: Mariusz Pawlak

Remis, który bardziej zadowala gości - tak można podsumować starcie lubartowian z rezerwami ekstraklasowej Cracovii. Lewart może żałować straty dwóch punktów, ponieważ od 60. minuty meczu prowadził, a gola na 1:1 stracił w doliczonym czasie gry. Ekipa prowadzona przez trenera Tomasza Bednaruka zanotowała czwarty podział punktów w rozgrywkach. Natomiast szóstą bramkę w sezonie na swoim koncie zapisał Krystian Żelisko.

Lewart Lubartów - Cracovia II 1:1 (0:0)
Bramki: Żelisko 60 - Jarzynka 90+

Lewart: Wójcicki - Michałów, Budzyński, Zbiciak, Świech, Pożak, Buczek, Szczotka (81 Maksymiuk), Aftyka (78 Fularski), Najda, Żelisko. Trener: Tomasz Bednaruk

Żółte karkti (Lewart): Buczek (dwie), Maksymiuk

Czerwona kartka: Buczek (62. min - za drugą żółtą)