Wisła Puławy zremisowała w sparingu z Radomiakiem 1:1

W meczu kontrolnym drugoligowców, Wisła Puławy zremisowała z Radomiakiem 1:1 (1:0). Przypomnijmy, że kilka dni temu Radomiak pokonał inny zespół z naszego regionu, Motor Lublin 2:0.

Spotkanie w Suskowoli było szczególne dla Bartosza Sulkowskiego. 26-letni obrońca trafił do Wisły w letnim okienku transferowym z… Radomiaka. W zespole z Mazowsza zawodnik grał od wiosny 2015 roku. Poza tym w podstawowym składzie znaleźli się m.in. obrońca Piotr Żemło, który we wtorek ponownie trafił na wypożyczenie do puławskiego klubu z Wisły Kraków i testowany już po raz kolejny, bramkarz Sebastian Madejski, który ma ważny kontrakt z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

W meczu, który przez pierwszy kwadrans toczył się w ulewie, prowadzenie Wiśle dał w 20. minucie Jakub Poznański. Zawodnik Dumy Powiśla celnym strzałem głową wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego w wykonaniu Sulkowskiego. Gola na 2:0 mógł strzelić Jakub Smektała, ale dobrze interweniował Hubert Gostomski. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa (obydwaj trenerzy wystawili nowe jedenastki) zaczęła się znakomicie dla Radomiaka, który wyrównał w 49. minucie. W 69. minucie zawodnicy Wisły mogą podziękować Nazarowi Penkowcowi. Ich kolega obronił rzut karny. Więcej goli w środowym sparingu już nie było.

Dla Dumy Powiśla środowe starcie z Radomiakiem było próbą generalną przed rundą wstępną Pucharu Polski. Już w najbliższą sobotę (godz. 18), podopieczni Adama Buczka podejmą pierwszoligowy Raków Częstochowa.

Natomiast na inaugurację drugiej ligi zaplanowanej na 29 lipca (godz. 18), Wisła zmierzy się przed własną publicznością z Siarką Tarnobrzeg. Ruszyła już sprzedaż biletów i karnetów na rundę jesienną.

Sprzedaż odbywa się w siedzibie klubu (przy ulicy Hauke-Bosaka 1) od poniedziałku do piątku w godz. 8-16. Bilety można też nabywać poprzez portal www.kupbilet.pl oraz w salonach bukmacherskich STS i salonach prasowych EMPIK.

W przedsprzedaży bilet normalny kosztuje 12 złotych, a ulgowy – 8 zł. (pracownicy Grupy Azoty Puławy, kobiety, emeryci, renciści, młodzież szkolna, studenci za okazaniem ważnego dokumentu uprawniającego do zniżki). W dniu meczu cena biletu normalnego wynosi 15 zł, zaś ulgowego – 10 zł.

Karnet na rundę jesienną (obejmuje również mecze Pucharu Polski) kosztuje 80 zł dla posiadaczy kart kibica i 90 zł – dla osób nie posiadających kart kibica.

Wisła Puławy – Radomiak Radom 1:1 (1:0)
Bramki: Poznański 20 – zawodnik testowany 49
Wisła (I połowa): Madejski – Sulkowski, Sedlewski, Poznański, Żemlo, Maksymiuk, Popiolek, Smektala, Meschia, Patejuk, Ploj. Wisła (II połowa): Penkowec – Litwiniuk, Murawski, Żemlo, Pożak, Kusal, Dudkowski, Szczotka, Darmochwal, Głaz, Hirsz
Radomiak: (I połowa): Gostomski – Jakubik, Klabnik, Świdzikowski, zawodnik testowany, Mazan, Colina, Bemba, Filipowicz, Brągiel, Cupriak. Radomiak (II połowa): Adamczyk - Stróżka, Grudniewski, Zakrzewski, zawodnik testowany (65 Jakubik), zawodnik testowany, Winsztal, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Cupriak (65 Mazan), Stanisławski.