Wisła Puławy zremisowała ze Zniczem Pruszków 1:1. Zobacz zdjęcia

BLIT
Piłkarze "Dumy Powiśla" zaliczyli kolejny ligowy mecz bez wygranej. Tym razem puławianie podzielili się punktami ze Zniczem Pruszków. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Podopieczni Mariusza Pawlaka mieli okazję do otworzenia wyniku już w ósmej minucie spotkania. Gości z Pruszkowa jednak uratował słupek po strzale Carlosa Daniela. Minutę później przyjezdni objęli prowadzenie. Bramkę na 1:0 dla Znicza zdobył Mariusz Gabrych. Znicz ruszył z kontrą. Ariel Wawszczyk zdołał zablokować pierwsze uderzenie napastnika gości. Ten jednak miał szansę na poprawkę i nie pomylił się. Piłka wylądowała w samym "okienku" nie dając szans bramkarzowi Wisły na interwencję.

Zanim minęło pierwsze 20. minut spotkania, puławianie trzykrotnie mieli szansę na wyrównanie. Najpierw uderzał Krystian Puton, ale skutecznie interweniował Piotr Misztal. Chwile później dogranie Carlosa daniela zamknął głową Mateusz Pielach. Kapitan Wisły jednak chybił. Swoja okazje po dograniu Łukasza Kacprzyckiego miał także Ednilson Furtado, lecz posłał piłkę wysoko nad bramką.

Chwilę przed upływem 30. minut gry gospodarze ponownie byli blisko zdobycia bramki. Tym razem w sytuacji sam na sam znalazł się Emil Drozdowicz. Piłkę z pustej bramki wybił Krystian Pomorski. Puławianie nękali obronę gości wrzutkami w pole karne. Dopięli swego dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu pierwszej połowy. Do bramki Znicza trafił Carlos Daniel. Miejscowi zasłużyli na wyrównanie, ale gol padł dosyć przypadkowo. Portugalczyk, wykonując rzut wolny, trafił w mur. Odbita piłka zupełnie zmyliła Piotra Misztala, który rzucił się w przeciwną stronę.

Już pięć minut po zmianie stron goście zablokowali strzał wprowadzonego na boisko w przerwie Bartłomieja Bartosiaka. Po kolejnych pięciu minutach szansę mieli z kolei goście, ale Maciej Machalski przeniósł piłkę nad bramką. Po chwili znów okazję miał Bartosiak, ale uderzył zbyt lekko, by zaskoczyć Piotra Misztala. W 61. minucie z dystansu swoich sił spróbował Krystian Puton, lecz także bez oczekiwanego skutku. Goście także mieli swoje okazje, ale dobrze w bramce spisywał się Piotr Owczarzak.

Puławianie do ostatnich minut starali się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Tuż przed końcem spotkania swoje okazje mieli Dominik Banach i Carlos Daniel. Ostatecznie jednak miejscowi musieli zadowolić się podziałem punktów w starciu z pruszkowskim Zniczem. To już trzeci mecz z rzędu "Dumy Powiśla" bez wygranej.

Wisła Puławy - Znicz Pruszków 1:1 (1:1)

Bramki: Carlos Daniel 45+3 - Gabrych 9

Wisła: Owczarzak- Cheba, Pielach, Wiech, Wawszczyk, Kondracki (46 Bartosiak), Ednilson Furtado, Carlos Daniel, Kacprzycki (27 Banach), Puton (90+3 Kuban), Drozdowicz (69 Ruiz-Diaz). Trener: Mariusz Pawlak

Znicz: Misztal- Bochenek, Lewczuk, Pomoroski, Gabrych (84 Kręcichwost), Machalski (77 Kaliniec), Kosakiewicz (77 Możdżeń), Baran, Górski, Nagamatsu, Barnowski (69 Tabara). Trener: Mariusz Misiura

Żółte kartki: Lewczuk

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław)