WKS i TPS walczą o prymat

Piotr Orzechowski
Kolejny tydzień zmagań Lubelskiej Ligi Piłki Siatkowej przyniósł pierwszą sporą niespodziankę w rywalizacji mężczyzn. Na pewno taką jest porażka zawodników UMCS z Kursorem. U kobiet zwyciężały faworytki.

Starcie studentów z Kursorem śmiało można uznać za mecz kolejki. Rywalizacja była bardzo zacięta, a dwa pierwsze sety zostały rozstrzygnięte dopiero na przewagi. - Dopiero w trzeciej odsłonie jedna z drużyn osiągnęła wyraźną przewagę. O dziwo, byli to zawodnicy Kursora, którzy zagrali z wielkim zaangażowaniem - mówi Edward Dziedzina, koordynator rozgrywek LLPS.

Wygrywali faworyci z WKS Lublin i TPS Lublin. Obie ekipy zdecydowanie prowadzą w tabeli bez straty choćby seta. Na starcie gigantów będziemy musieli jednak poczekać aż do

17 stycznia. Póki co, musimy zadowolić się ciekawie zapowiadającym się meczem WKS z Kursorem.

Na czele ligi żeńskiej z kompletem zwycięstw prowadzi ekipa Nauczycielek.

Przypominamy, że mecze LLPS odbywają się w każdą niedzielę w hali ZS Samochodowych przy ul. Długosza.

Liga żeńska

Nauczycielki - ZSO Urzędów 2:0 (26:24, 25:18), Orlik Parczew - Tepsa 2:0 (25:20, 25:23), CKFiS Bełżyce - UMCS Lublin 0:2 (12:25, 17:25), Staszic - Juniorki TPS przełożony, UM Lublin - KUL przełożony.
10. Juniorki TPS | 1 | 1 | 1-2
29 listopada: ZSO Urzędów - Staszic, UMCS Lublin - KUL, Juniorki TPS - Orlik Parczew, CKFiS Bełżyce - Tepsa, UM - Nauczycielki.

Liga męska

MPWiK Lublin - WKS Lublin 0:2 (15:25, 18:25), Kursor - UMCS Lublin 2:1 (30:28, 25:27, 15:11), TPS Lublin - Skarpa Czuby 2:0 (25:17, 25:20), Ikas - ZPS Antenka przełożony, Trzecia Droga pauzowała.
1. WKS Lublin | 3 | 9 | 6-0
2. TPS Lublin | 3 | 9 | 6-0
3. Trzecia Droga | 2 | 5 | 4-1
4. UMCS Lublin | 3 | 5 | 4-4
5. Skarpa Czuby | 3 | 4 | 2-5
6. Kursor | 2 | 3 | 3-3
7. MPWiK Lublin | 3 | 3 | 0-6
8. Ikas | 2 | 2 | 0-4
9. ZPS Antenka | 1 | 1 | 0-2
29 listopada: ZPS Antenka - Skarpa Lublin, WKS Lublin - Kursor, UMCS - Trzecia Droga, MPWiK - TPS, Ikas pauzuje.