Strona Zdrowie24 Strona Zdrowie24
  Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej. Dzieci...

  Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej. Dzieci przyjechały do szpitala na spotkanie z Mikołajem

  Zdjęcie autora materiału

  Gabriela Bogaczyk

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej. Dzieci przyjechały do szpitala na spotkanie z Mikołajem

  ©SP ZOZ Łęczna

  Byli pacjenci dziecięcej "oparzeniówki" przyjechali do Łęcznej, by spotkać się z Mikołajem i lekarzami Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej.
  Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej. Dzieci przyjechały do szpitala na spotkanie z Mikołajem

  ©SP ZOZ Łęczna

  Dziecięcy Oddział Oparzeń w Łęcznej działa od 4 lat. Przez ten czas hospitalizował ok. 900 dzieci z całej Polski. Od czterech lat
  Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej organizuje świąteczne spotkania dla swoich byłych, małych pacjentów.

  Tak samo było w piątek, gdy kilkadziesiąt dzieci wraz z rodzicami przyjechało do szpitala w Łęcznej.

  - Te spotkania są dla nas bardzo ważne, sprawiają nam nie tylko wielką radość, ale też dodają energii do dalszej pracy – powiedział Krzystof Bojarski, dyrektor szpitala w Łęcznej.

  W 2016 roku dziecięcy oddział oparzeń przyjął 173 osoby, w 2017 - 228 osób, a w tym roku przyjęto już ponad 260 pacjentów, najwięcej w grupie wiekowej dwa – trzy lata.

  - Zawsze będą zdarzać się przypadki oparzeń – mówił na spotkaniu profesor Jerzy Strużyna, lekarz koordynujący WCLOiCHR. - Jeśli dziecko oblewa się wrzątkiem, to mamy działanie temperatury 100 stopni Celsjusza, a jeśli jest to płomień świecy, to może być nawet i 1000 stopni – podawał przykłady prof. Strużyna.

  - Dla rodziców takie wypadki to stres, troska i często wyrzuty sumienia. Ale nie zamartwiajcie się. Tak już jest, dzieci nie da się upilnować, a do Łęcznej zawsze można dojechać - stwierdził szef Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej.

  Dla zaproszonych gości przygotowana została także część artystyczna w wykonaniu grupy dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Puchaczowie.

  Na finał spotkania Mikołaj wręczył dzieciom prezenty. Rodzice z dziećmi mogli też skonsultować się ze specjalistami z oddziału oparzeń.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »