Wspinaczka: Aleksandra Rudzińska ze Skarpy Lublin mistrzynią świata juniorek

Aleksandra Rudzińska na najwyższym stopniu podium w austriackim Imst
Aleksandra Rudzińska na najwyższym stopniu podium w austriackim Imst Grzegorz Gajaszek
Aleksandra Rudzińska ze Skarpy Lublin zdobyła złoty medal w konkurencji "na czas" podczas mistrzostw świata juniorów we wspinaczce sportowej, rozegranych w dniach 25-28 sierpnia w austriackiej miejscowości Imst.

Podopieczna trenera Grzegorza Gajaszka pokazała po raz kolejny wielką klasę i była nie do zatrzymania dla swoich rywalek. Lublinianka w biegu finałowym nie dała żadnych szans reprezentantce Francji Esther Bruckner, wygrywając z czasem 9,76. Był to najlepszy rezultat wśród kobiet, podczas tej imprezy i zarazem nowy rekord na ścianie w Imst. Brązowy medal przypadł natomiast Francuzce Anouck Jaubert.

W Austrii w konkurencji "na czas" do finałów awansowali również inni reprezentanci lubelskiej Skarpy, którzy dopiero w ósemkach musieli uznać wyższość przeciwników. Rafał Hałasa uplasował się ostatecznie na piątej pozycji, z dobrym czasem 8,45, natomiast jego koleżanka klubowa Karina Mirosław, sklasyfikowana została na szóstym miejscu.

Polska w rankingu drużynowym (na czas), zajęła znakomitą trzecią lokatę, ulegając tylko Rosji oraz Ukrainie.

Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową. Zapisz się do newslettera!