MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2011: Debata w Kurierze (WIDEO)

DUN, JAXA
Jacek Babicz
Dziewięciu kandydatów na posłów wzięło w czwartek udział udział w pierwszej debacie Kuriera Lubelskiego. Odpowiadali m.in. na pytania Czytelników i Internautów.

Komitety wyborcze same wskazały osoby, które zmierzyły się z reprezentantami konkurencyjnych ugrupowań. Tematem spotkania były głównie problemy województwa lubelskiego i pomysły na ich rozwiązanie.

Czytajcie nasz serwis Wybory 2011 - wyborcze nowinki z całego regionu i nie tylko

Na początek kandydaci mieli mieli po trzy minuty na ogólną prezentację swoich programów. Potem odpowiadali na pytania - najpierw te, nadesłane przez Czytelników i Internautów Kuriera Lubelskiego. Potem mówili na tematy "zadane" przez dziennikarzy. Pytania kandydaci losowali. Na każdą odpowiedź mieli po trzy minuty. Politykom wyraźną trudność sprawiało trzymanie się wyznaczonego czasu. Prowadzący debatę redaktor naczelny Kuriera Dariusz Kotlarz niejednokrotnie musiał przypominać o tym uczestnikom.

Reprezentanci komitetów zachowali klasę - nie przerywali sobie nawzajem, nie było złośliwych uwag. Nie zabrakło za to nawet wyrazów wdzięczności:
- Dziękuję Panu posłowi Karpińskiemu, że pochwalił przygotowany przez nas program Rozwój Polski Wschodniej - mówił Krzysztof Michałkiewicz. - Już tacy jesteśmy, że dobre pomysły kontynuujemy - odparł poseł PO.

W innym momencie poseł Karpiński poczuł się jednak urażony. Nie spodobały mu się słowa Mariana Kowalskiego, który stwierdził, że “kandydaci są marionetką w rękach partyjnych liderów".

Zobacz także: Debata wyborcza Kuriera: Przepytujemy kandydatów na posłów


Kiedy powstanie cała trasa ekspresowa do Warszawy? Czy możliwe jest chociaż tymczasowe rozwiązanie problemu ronda w Kołbieli?

Kiedy będziemy w Lublinie zarabiać tyle co w Warszawie?

Czy zostaną zabrane przywileje "mundurówce", górnikom, prokuratorom? Kiedy zostanie zlikwidowany KRUS? Kiedy wszyscy przestaniemy wszyscy płacić za te przywileje?

Kiedy zniknie Senat, 3/4 Sejmu i konkordat?

Jeśli zostanie Pan posłem, co zrobi Pan, żeby przyspieszyć modernizację linii kolejowej do Warszawy? Obecnie realizacja inwestycji planowana jest dopiero po roku 2018.

Władze Lublina chcą żeby miasto stało się "siedzibą" Partnerstwa Wschodniego i było głównym europejskim ośrodkiem współpracy między UE a Ukrainą, Białorusią, Rosją. Jaka jest szansa, żeby te plany zostały zrealizowane?

Czy jest Pan zwolennikiem zaostrzania kar - wyższe mandaty, więcej punktów karnych - za wykroczenia drogowe?

Czy w sprawach wpływających na przyszłość Lubelszczyzny będzie Pan w stanie "wyłamać" się z partyjnej dyscypliny jeśli ta będzie nakazywać głosowanie za rozwiązaniami niekorzystnymi dla regionu?

Czy Lubelszczyzna jest "skazana" na bycie regionem rolniczym? Jakie inne możliwości rozwoju ma województwo?


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową. Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski