Wybory 2018. Pokazali „listę wstydu radnego Sylwestra Tułajewa"

Sławomir Skomra
Udostępnij:
Proprezydenccy radni PO i Wspólnego Lublina przypominają, że kandydat PiS na prezydenta jako radny głosował przeciwko budżetom miasta. - Czy dziś Sylwester Tułajew się wstydzi swoich decyzji? - pytali rozwijając listę inwestycji.

Rozwinięty na schodach ratusza duży i długi rulon liczy kilkaset pozycji. To wykaz miejskich inwestycji jak np. budowa ul. Sławin, rozbudowa DPS „Kalina", czy basen przy ul. Łabędziej albo powstanie nowej zajezdni autobusowej.

- To tylko wybrane inwestycje. Nie wszystkie - mówiła w czwartek radna PO, Anna Ryfka która razem z kolegami z tej samej partii i Wspólnego Lublina rozwinęła rulon.

Te inwestycje mają wspólny mianownik. Przeciwko wszystkim głosował Sylwester Tułajew, kandydat PiS na prezydenta Lublina (był radnym miejskim w latach 2006 - 2015).

Jak przypomniał Michał Krawczyk z PO Tułajew - jak inni radni PiS - głosowali przeciwko kolejnym, corocznym budżetom miasta. A to właśnie z tych pieniędzy zrealizowano inwestycje wymienione na rulonie.

- My wszyscy bierzemy odpowiedzialność za to, jak przez osiem ostatnich lat zmienił się Lublin. Jest to zmiana pozytywna - mówił Krawczyk. - Nie chodzi tylko o Arenę Lublin czy Aqua Lublin, ale setki mniejszych inwestycji w dzielnicach. Już kilka lat temu radny Sylwester Tułajew wieścił upadek miasta. Te wszystkie przepowiednie się nie sprawdziły - dodał.

Marcin Nowak z WL krytykował też innych radnych PiS: - Permanentnie torpedują miejskie inwestycje. Przypominają sobie o mieszkańcach, kiedy przychodzi do wyborów, ale prawdy nie da się oszukać.

Dlatego proprezydenccy radni oprócz rozwinięcia „listy wstydu" stawiają też Tułajowi pytania: czy nie wstydzi się dziś swoich decyzji w Radzie Miasta?

Sylwestra Tułajewa takie działanie nie dziwi: - Po każdym moim słowie nie ma propozycji ze strony PO, tylko tego typu happeningi. Jak wyglądają inwestycje to widać na spotkaniach z wyborcami, którzy czują się opuszczeni przez ratusz - komentuje.

Polityk dodaje, że nie był nigdy przeciwko inwestycjom. Nigdy nie były w radzie głosowane oddzielnie, ale jako część budżetu miasta: - A w nim znajdowało się wiele pozycji, z którymi nie mogłem się zgodzić jak miliony złotych na promocję ratusza. Nie przyjmowano też do realizacji wielu wniosków budżetowych, które składałem. Przecież do dziś na ul. Wapiennej nie ma kanalizacji! - dodaje Tułajew i wyjaśnia, że nie krytykował pomysłu budowy stadionu: - Tylko głośno pytałem, dla kogo ma być? Minęło tyle lat, mamy stadion za ponad 400 mln zł a nie mamy drużyny w I ani w II lidze. O tym mówiłem.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Kurier Lubelski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 163

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

s
student
Największym grzechem kandydata PiS na prezydenta nie jest wcale brak doświadczenia w zarządzaniu. Jego największą ułomnością jest uległość wobec wybranych patronów duchowych i politycznych. Jako prezydent byłby bezwolnym wykonawcą skoncentrowanym na potrzeby organizacji katolickich i około kościelnych. Jego kandydatura jest nie do przyjęcia dla ogółu świadomych wyborców. Dlatego sondaż Kuriera dający zdecydowane zwycięstwo prezydentowi Żukowi nie jest zaskoczeniem. Powtórzę głos oddany na PiS wyklucza z kręgu ludzi mądrych i odpowiedzialnych.
I
I
RYJ TO TY MASZ PARSZYWY PISDZIELSKI POMIOCIE ZASRAŃCU PREZIA AMEN
I
I
B A R A N , dupek pisdzielec kaczy łeb
I
I
Kłamca, burak, pasożyt, kanonik. Cały ten tam, Tułajew
L
Lublin
No tak.... bo w Lublinie według PIS powinny być TYLKO kościoły i pomniki Kaczyńskich.
L
Lublin
Żuk nie robi tego dla koryta... Robi to co dobrze potrafi. Rozwija to miasto.

W przeciwieństwie do niego Tułajew robi to tylko po to by wyrwać Lublin, przejąć urzędy, zmienić na swoich dojnej zmiany... a i na tym się kończą pomysłu lubelskiego koryta PISu. Wszyscy by chcieli zarabiać tyle ile Pruszkowski, po półtora miliona rocznie... ale niestety szaraki muszą się zadowolić urzędniczymi pensjami. As liczysz na kierownika?
A
Adam
nie oceniaj innych przez pryzmat siebie. to ze ty tak robisz nie znaczy ze inni.
l
lube3
8 lat rządów Żuka i PZERO w Lublinie to katastrofa !!!
Lublin pod względem zakorkowania ulic w mieście zajmuje już 2 miejsce w Polsce a Żuk buduje potężne mosty łukowe nad 6 m rzeką (np: w miejscu obwodnicy jest most nad Bystrzycą plaski i pozostałe mosty nad Bystrzycą są plaski i tańsze ), potężne wiadukty / monstra / na mało uczęszczanym kierunku do Warszawy , bunkry handlowe zwane "tarasami zamkowymi " na tle zabytkowego Starego Miasta , ulice budowane na obrzeżach Lublina , bo tam jest najłatwiej , a kierunek komunikacji pólnoc - południe zakorkowany od kilku lat bez wizji jego zlikwidowania. Pierwszą decyzją Żuka 8 lat temu było unieważnienie budowy tunelu / metodą odkrytego wykopu / pod al.. Racławickimi w osi ul. Sowińskiego bo podobno kosztowałby kilkadziesiąt mln. zł i był wymysłem poprzedniego prezydenta. Niepotrzebny stadion ile kosztował ? Przez 8 lat nie zdążył wyremontować nawierzchni ulic: al. Racławickie , al. Kraśnicka , Kalinowszczyzna , Głęboka , Zana , Popiełuszki , Sowińskiego itp. jeszcze kilkadziesiąt. Żuk jest prawą ręką poprzedniego prezydenta Leńczuka , który z firmą „ORION’ buduje , bez jakichkolwiek przeszkód , mieszkaniówkę, a na ul. Wieniawskiej chciał wybudować biurowiec usługowy za pieniądze UM Lublin i dopiero CBA to zablokowała.
Tak mafijnego układu w Lublinie nie było już dawno. Prokuratura powinna zając się niegospodarnością Żuka i jego "mafii " oraz znacznego wzrostu etatów w urzędach mu podległych
A ile firm czy inwestorów ściągnął do Lublina ? A ile firm padło za jego rządów (np: Zakłady Tytoniowe). Dlaczego nie zezwolił na oddanie gruntów pod budownictwo „mieszkanie +” – czyżby kolega Leńczuk mu zabronił? . A jak zadłużył Lublin - 1,5 mld zł. – na co to poszło ? Jak znowu wygra wybory to wszystkie komunalne firmy podniosą opłaty o min. 50 % , a także podatki lokalne , bo obecnie Żuk się tego boi zrobić. A czy nie wybory wymusiły przebudowy ul. Diamentowej , która się wlecze już kilka miesięcy? Remont al. Raclawickich i ul. Kalinowszczyzna to kolejne klamstwo i udawanie , że nagle ceny robót wzrosły. Takie numery Żuk i PZERO z czerwonym ZSL-em robi przed każdymi wyborami , a jak jest zagrożenie przegrania wyborów to uruchamiają fałszerstwa przy wyborach.
A ile kasy wydano na kolejną przebudowę Placu Litewskiego , otoczonego bardzo starą i zabytkową zabudową , któremu brakuje tylko karuzeli , i kolejki szynowej , czy kolejna przebudowa deptaka , wykonana niechlujnie , mało estetycznie i wbrew konserwatorskim tendencjom ( jak posadzka Archikatedry wybrana przez ś.p. abp Życińskiego ) – obie te inwestycje są niepotrzebne bo stan techniczny tych obiektów był dobry . Żuk doprowadził do degradacji Lublina i tylko wyższe uczelnie dają zyski do przetrwania chociaż w ub. roku ubyło z Lublina około 40 tys. studentów.
Dlaczego nie ma u Wojewody protokółów z oględzin pól tzw. „suszowych ” , czyżby ZSL tak się bał przegranej w wyborach i kosztem rolników robił kłamliwą „mafijną destrukcję ” licząc na dodatkowe głosy Ostatnie wiadomości , że Żuk zarobił w 2017 r. około 400 tys. zł porażają. Ludzie opamiętajcie się i przejrzyjcie na oczy lub wymieńcie przynajmniej 3 ważne inwestycje dla Lublina , których dokonał Żuk – tylko nie liczcie obwodnicy i dróg dojazdowych bo to są inwestycje rządowe płacone i projektowane centralnie bez udziału mafii Żuka. !!! . Niech Was nie zwodzą niemieckie polsko-języczne media będące na usługach PZERO , ZSL-u i SLD.
l
lube3
Przez ostatnie 8 lat rządów PZERO i czerwonego ZSL-u Lublin i lubelszczyzna spadła do rangi najbiedniejszego regionu Polski. W lublinie ubyło 40 % studentów , nie przybyła żadna nowa duża firma a ubyło kilka np: Zakłady Tytoniowe - środki unijne są marnowane , a rządzący w gumofilcach śmieją się z ludzi i napychają sobie kieszenie , licząc że znowu uda się zafałszować wybory. Porównajcie co się dzieje w Rzeszowie i Białymstoku z Lublinem i uwierzycie , że jesteście oszukiwani , na wydrę. Doszło już do tego , że za rok czy dwa Radom będzie miał duże lotnisko a Lublin zbankrutuje. Drogi lubelszczyzny to katastrofa, a tacy ludzie jak Sosnowski , Hetman czy Żuk
zarabiają rocznie ponad 400 tys. zł i śmieją się nam w kułak. Pytanie : za czyje pieniądze zajęli większość bilbordów w Lubline ? Mafia stworzona przez PZERO i czerwony ZSL będzie rządzić dalej jeśli się mieszkańcy lubelszczyzny nie obudzą.
P
Pana
Przecież wiadomo, że nigdzie nie pracował i nie ma żadnego doświadczenia menadżerskiego. A to, że stadion za 400mln złotych to głupota, to inna sprawa. Będzie się dobijał czkawką podatkową przez dziesięciolecia.
P
Pani
Niech wreszcie którykolwiek z dziennikarzy zada mu pytanie - czy kiedykolwiek pracował? Czy kiedykolwiek był zatrudniony? Czy ma doświadczenie menadżerskie?
z
z
Mimo, że popieram PO, co do Krawczyka zgadzam się
z
z
Prezydent chce służyć mieszkańcom
z
zwolennik PIS
Popieram !! To co wybudował Żuk - trzeba rozebrać i zburzyć. Nie można utrzymywać stadionów i budynków, do których nikt nie chodzi. Garstka ludzi na arenie i garstka ludzi na basenie. Lublin musi być wsamraśny a nie betonowy i asfaltowy.
x
xyz
Żuk za to nie musi opłacać trolli bo większość jego elektoratu to umysłowe ameby albo urzędnicy głosujący na niego pod groźbą zwolnienia z pracy :-)
Przejdź na stronę główną Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie