Wybory 2019 w woj. lubelskim. Prognoza socjologa: PiS miażdży KO zarówno w okręgu lubelskim, jak i chełmskim

REDZaktualizowano 
Michał Dyjuk/twitter.com/MarcinPalade
Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory parlamentarne w woj. lubelskim z około 60 proc. poparciem - tak, przynajmniej wynika z prognozy Marcina Palade, socjologa i autor analiz wyborczych. Specjalista oparł swoje wyliczenia na wynikach ostatnich sondaży.

Z analizy socjologa wynika, że PiS zdobędzie miażdżącą przewagę zarówno w okręgu lubelskim (nr 6), jak i w okręgu chełmskim (nr 7). W obu przypadkach partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na około 60 proc. głosów.

Czytaj także

Koalicja Obywatelska, według Marcina Palade, zdobędzie w okręgu lubelskim 17,5 proc. poparcie, a w okręgu chełmskim 13 proc. Z analiz socjologa wynika, że trzecie miejsce zajmie PSL, a kolejne: Lewica, Kukiz '15 i Konfederacja.

Według socjologa, w okręgu lubelskim, podział na mandaty będzie wyglądał następująco:

  • PiS: 10-12,
  • KO: 3-4,
  • Lewica: 1,
  • PSL: 1 (pod warunkiem przekroczenia progu w skali kraju)

W okręgu chełmskim podział na mandaty ma wyglądać następująco:

  • PiS: 8-9,
  • KO: 1-2,
  • Lewica: 0-1,
  • PSL: 1 (pod warunkiem przekroczenia progu w skali kraju)

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

polecane: Flesz - Co piąta transakcja będzie wymagać użycia PIN-u

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 31

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

W
Wolak

Ciemnogród i tyle

G
Gość
2019-08-05T12:45:06 02:00, niepatriota:

Ciekawa zależność im bliżej Rosji tym większe poparcie dla PiS.

Tusk najwierniejszy przyjaciel Putina.

Tylko Onjak jedyny na świecie, dostąpil zaszczytu rozmawiania z Putinem w cztery oczy

G
Gość
2019-08-05T12:45:16 02:00, Niestety :(:

Wiadomo, zacofany, pisi suweren :( Co się dziwić? Zapyziały region, normalni już dawno pouciekali, został suweren :( i za parę groszy zagłosuje jak naczelnik i proboszcz każą :(

2019-08-06T08:57:12 02:00, Gość:

Część normalnych została ,ale jak widzę to tylko znikoma część 😔 przykre i faktycznie trzeba stąd zwiewać 😒

najlepiej do Arabów. tam umieja POstępować z LGBTowcami

G
Gość
2019-08-06T16:17:58 02:00, N:

SZKODA ŻE JESTESMY TAKIM CIEMNOGRODEM. WSTYD... CAŁA ZACHODNIA POLSKA, WSZYSTKIE DUŻE MIASTA W POLSCE WTYM STOLICA PO. ZACOFANY WSCHÓD KRAJU ŚCIANA WSCHODNIA, POLSKA PROWICJA, WIES PIS....

głosuj na Puczalska , glosuj na zboczeńców i dewiantów

G
Gość
2019-08-06T16:19:22 02:00, Moher:

To jest wyznacznik Polskiego zacofania ciemnoty... Pis tu, czyli Polska B.

to glosuj na Puczalską - , wyznacznik zboczeń i dewiacji

M
Moher

To jest wyznacznik Polskiego zacofania ciemnoty... Pis tu, czyli Polska B.

N
N

SZKODA ŻE JESTESMY TAKIM CIEMNOGRODEM. WSTYD... CAŁA ZACHODNIA POLSKA, WSZYSTKIE DUŻE MIASTA W POLSCE WTYM STOLICA PO. ZACOFANY WSCHÓD KRAJU ŚCIANA WSCHODNIA, POLSKA PROWICJA, WIES PIS....

G
Gość
2019-08-05T12:45:16 02:00, Niestety :(:

Wiadomo, zacofany, pisi suweren :( Co się dziwić? Zapyziały region, normalni już dawno pouciekali, został suweren :( i za parę groszy zagłosuje jak naczelnik i proboszcz każą :(

Część normalnych została ,ale jak widzę to tylko znikoma część 😔 przykre i faktycznie trzeba stąd zwiewać 😒

G
Gość
2019-08-05T12:45:06 02:00, niepatriota:

Ciekawa zależność im bliżej Rosji tym większe poparcie dla PiS.

2019-08-05T15:01:15 02:00, heh:

Podam ci jeszcze ciekawszą. Im więcej zdanych matur tym większe poparcie dla PiS. Im niższy poziom przestępczości na 1000 mieszkańców tym też większe poparcie dla PiS. Za to w ZK zawsze tradycyjnie jest najmniejsze poparcie dla PiS. Pokaż mi swoich wyborców a powiem ci kim jesteś.

PRZECIEŻ ELEKTORAT PISKIBLI TO PATOLOGIA I CIEMNA WIEŚ WIĘC CZEGO MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ. CIEMNYMI I BIEDNYMI ŁATWO STEROWAĆ I NAJŁATWIEJ ICH KUPIĆ.

n
niepatriota
2019-08-05T12:45:06 02:00, niepatriota:

Ciekawa zależność im bliżej Rosji tym większe poparcie dla PiS.

2019-08-05T17:27:30 02:00, Gość:

im bliżej niemiec tym większe POparcie dla PO

Ciekawe gdybyś musiał wybrać nowe miejsce do życia, to wybrałbyś Rosję, czy Niemcy?

G
Gość

a po nichy choćby potop,mordują własne dzieci

e
emeryt po 50 latach pracy
2019-08-05T14:26:12 02:00, Gość:

my emeryci domagamy się 500 plus za naszą wieloletnią pracę dla tego kraju, dociera to do waszych mózgów

jestem za

G
Gość

PIS PO PSL SLD - ile można?

Ludzie wybierzcie w końcu uczciwych,a nie tych co wam naobiecują!

G
Gość
2019-08-05T12:45:06 02:00, niepatriota:

Ciekawa zależność im bliżej Rosji tym większe poparcie dla PiS.

im bliżej niemiec tym większe POparcie dla PO

n
niepatriota
2019-08-05T12:45:06 02:00, niepatriota:

Ciekawa zależność im bliżej Rosji tym większe poparcie dla PiS.

2019-08-05T15:01:15 02:00, heh:

Podam ci jeszcze ciekawszą. Im więcej zdanych matur tym większe poparcie dla PiS. Im niższy poziom przestępczości na 1000 mieszkańców tym też większe poparcie dla PiS. Za to w ZK zawsze tradycyjnie jest najmniejsze poparcie dla PiS. Pokaż mi swoich wyborców a powiem ci kim jesteś.

Najwyższy odsetek zdanych matur jest w Małopolsce i na Mazowszu.

Lubelskie jest na siódmym miejscu za Lubuskim. Podobno najbezpieczniej było za komuny ..., ale tyko dla tych, którzy siedzieli cicho.

Dodaj ogłoszenie