MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory rektorów lubelskich uczelni na ostatniej prostej. Wkrótce poznamy nowe nazwiska

Gabriela Bogaczyk
Gabriela Bogaczyk
Niedługo poznamy nazwiska rektorów lubelskich uczelni
Niedługo poznamy nazwiska rektorów lubelskich uczelni archiwum
Na Uniwersytecie Medycznym w środę odbyło się spotkanie przedwyborcze kandydatów na rektora. Natomiast w czwartek poznamy nazwisko nowego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

O fotel rektora uczelni medycznej walczą prof. Dariusz Matosiuk oraz prof. Wojciech Załuska. W czasie spotkania przedwyborczego w formie online zaprezentowali swoje programy. - Moja wizja rozwoju nauki to rozbudowa bazy lokalowej i aparaturowej, tworzenie centrów badań oraz sieci laboratoriów, zwiększenie mobilności oraz możliwości finansowania badań młodych naukowców, stworzenie uczelnianych programów badawczych. Rozwój naukowy pociągnie za sobą rozwój bazy dydaktycznej oraz zmiany w procesie kształcenia. Stawiam na współpracę wszystkich dla dobra naszej Alma Mater, od zwykłych pracowników technicznych po wybitnych profesorów. Każdy z nas ma do wykonania swoje zadanie, za które przyjmiemy odpowiedzialność i będziemy sumiennie realizować - powiedział prof. Dariusz Matosiuk, obecny prorektor ds. nauki.

Zaś prof. Wojciech Załuska, aktualny dziekan Wydziału Lekarskiego podkreślił na wstępie, że od 40 lat związany jest z Uniwersytetem Medycznym. - Moim priorytetem jako rektora uczelni będzie inwestowanie w ludzi, w stabilną pracę opartą na jawnych transparentnych zasadach szczerej i konstruktywnej komunikacji. Podejmując decyzję o kandydowaniu na rektora byłem przygotowany na ciężką pracę i poświęcenie, ale nie spodziewałem się, że znajdziemy się w tak trudnych czasach. Pandemia koronawirusa zmieniła naszą rzeczywistość, nie będę obiecywał, że będzie lekko, jednak jestem tutaj po to, aby zadbać o dobrą przyszłość. Dlatego też kierowanie uniwersytetem będę opierał na dialogu z pracownikami i związkami zawodowymi - powiedział prof. Wojciech Załuska, obecny dziekan Wydziału Lekarskiego.

Wybory na uczelni medycznej odbędą się w formie zdalnej już 23 czerwca. Jednak już dzisiaj w czwartek poznamy nazwisko nowego rektora KUL. Wśród dwóch kandydatów znajdują się ks. prof. Krzysztof Góźdź oraz ks. prof. Mirosław Kalinowski, obaj z Wydziału Teologii. Na UMCS wybory odbędą się 26 czerwca. Startują prof. Robert Litwiński, kierownik Katedry Metodologii i Badań nad XX-XXI w. na Wydziale Humanistycznym UMCS i prof. Radosław Dobrowolski z Instytutu Nauk o Ziemi i Środowisku UMCS, prorektor uczelni ds. nauki i współpracy międzynarodowej. Znana jest już data wyborów na Uniwersytecie Przyrodniczym. Nastąpi to 6 lipca. Póki co zgłoszone zostały 4 kandydatury, jednak muszą one zostać zaopiniowane przez senat i radę uczelni. Oficjalnie nazwiska poznamy 22 czerwca.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski