MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wycinka drzew. Będą utrudnienia na ul. Północnej i drodze rowerowej wzdłuż Bystrzycy

Artur Jurkowski
1703 drzewa będą wycięte w rejonie ul. Północnej i gen. Ducha. To pierwszy etap przebudowy skrzyżowania Solidarności - Sikorskiego
1703 drzewa będą wycięte w rejonie ul. Północnej i gen. Ducha. To pierwszy etap przebudowy skrzyżowania Solidarności - Sikorskiego Anna Kurkiewicz
Ciężkie czasy czekają kierowców przejeżdżających ul. Północną. Od dzisiaj można się tam spodziewać jeszcze większych korków. Powód? Robotnicy przebudowujący skrzyżowanie Solidarności, Sikorskiego, gen. Ducha mogą nawet po kilka razy w ciągu dnia wstrzymywać ruch na ul. Północnej. - Jest to związane z prowadzoną wycinką drzew - mówi Karol Kieliszek.

Ponadto od dzisiaj na ul. Północnej, na odcinku gen. Ducha do ul. Kosmowskiej, będzie obowiązywał zakaz wyprzedzania. Dopuszczalna prędkość aut zostanie ograniczona do 30 kilometrów na godzinę. - Ograniczenia będą obowiązywać do momentu zakończenia prac przy wycince. Może to potrwać nawet do końca lutego, choć wykonawca zapewnia, że upora się z pracami wcześniej - dodaje Kieliszek.

Wycięte mają być łącznie 1703 drzewa. Przebudowa skrzyżowania Sikorskiego, Solidarności, gen. Ducha to jedna z najbardziej wyczekiwanych przez lubelskich kierowców inwestycji drogowych. Prace ruszyły w połowie ub. tygodnia. Potrwają do końca października 2017 r. I będą kosztować 65,8 mln zł.

Dalej nie wiadomo, jak będzie dokładnie wyglądał harmonogram dalszych prac i towarzyszące poszczególnym etapom utrudnienia w ruchu. - Propozycje wykonawca przedstawi w połowie tygodnia - zapowiada Kieliszek.

Po wycince drzew drogowcy mają się zająć przebudową urządzeń w obrębie skrzyżowania. Kolejny etap to m.in. budowa ul. Północnej oraz gen. Ducha. Następnie rozpocznie się budowie estakad wzdłuż al. Solidarności, po których kierowcy przejadą na wprost, nad skrzyżowaniem z Sikorskiego.

- Przez cały okres inwestycji utrzymany zostanie ruch na tym skrzyżowaniu. Przy czym ograniczenia będą dotyczyły niektórych relacji, np. przez pewien okres nie będzie m.in. możliwy skręt z al. Sikorskiego w lewo - mówi Kieliszek.

Objazd dla rowerzystów

Od dzisiaj zamknięta dla ruchu zostanie część ścieżki rowerowej wzdłuż Bystrzycy. Chodzi o fragment na wysokości, gdzie powstaje ul. Muzyczna. - Nie da się wybudować mostu i nowej drogi bez czasowego zamknięcia ścieżki rowerowej - przekonuje Kieliszek.

Cykliści nie będą mogli z niej korzystać przez kilka miesięcy. Ratusz enigmatycznie zapowiada, że wrócą na ścieżkę jesienią.

Do tego czasu będą musieli korzystać z objazdu: wzdłuż al. Piłsudskiego (jazda rowerem dopuszczona na chodniku), ul. Lubelskiego Lipca ‘80, Cukrowniczą, drogą wokół stadionu i boisk treningowych i dalej do betonowego mostu w rejonie ul. Wapiennej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski