Wygrana piłkarzy ręcznych Azotów Puławy w sparingowym pojedynku braci Jureckich, Michała i Bartosza

Na pięć tygodni przed startem nowego sezonu PGNiG Superligi piłkarze ręczni Azotów Puławy rozegrali pierwszy mecz kontrolny. Zespół trenera Larsa Walthera wygrał w Piotrkowie Trybunalskim z Piotrkowianinem 35:27, a w składzie Azotów wystąpił m.in. pozyskany w lecie Michał Jurecki.

Duński trener drużyny z Puław rozpoczął pierwszy sparing z Vadimem Bogdanowem w bramce, Dawidem Dawydzikiem na kole, Piotrem Jarosiewiczem i Andrijem Akimenko na skrzydłach oraz Pawłem Podsiadło, Bartoszem Kowalczykiem i Michałem Jureckim na rozegraniach.

- Przede wszystkim jesteśmy bardzo zadowoleni, że po tak długiej przerwie znów mogliśmy zagrać. Sam mecz należy uznać za bardzo udany. Pierwsze 10 minut to było trochę “przypomnienie” sobie, jak wygląda mecz – podsumował Podsiadło.

Wynik potyczki otworzyli gospodarze, którzy zdobyli dwie pierwsze bramki. Mecz był wyrównany do stanu 8:8. W następnych minutach zarysowała się przewaga puławian, którzy do przerwy odskoczyli na osiem trafień.

- Zaczęliśmy sami sobie podcinać żyły. Kilka podań w ręce rywala, za szybkie, nieprzygotowane rzuty i efekt był taki, że Azoty odskoczyły momentalnie – powiedział stronie klubowej Bartosz Jurecki, szkoleniowiec Piotrkowianina, a w przeszłości zawodnik i trener Azotów.

Mecz w Piotrkowie był pojedynkiem braci Jureckich. - Teraz on ze mną wygrał, ale w Niemczech częściej przegrywał – śmiał się po sparingu Bartosz.

W drugiej połowie spotkanie początkowo znowu zrobiło się wyrównane, a w pewnych momentach przeważali nawet gracze Piotrkowianina. W decydujących minutach szczelniejszą obronę i więcej udanych akcji ofensywnych mieli jednak puławianie.

- Cieszy na pewno fakt, że po kilkunastu dniach wspólnych treningów jest chemia w zespole, nowi zawodnicy dobrze się wkomponowali w zespół. Trener rotował składem i wszyscy mogli pograć – dodał Podsiadło.

W bramce Azotów zagrał m.in. nowy zawodnik w kadrze puławskiego zespołu, Mateusz Zambrzycki.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Azoty Pulawy 27:35 (12:20)

Piotrkowianin: Mihaljević, Ligarzewski, Kot - Swat 5, Surosz 5, Kaźmierczak 4, Rutkowski 4,Matyjasik 3, Mastalerz 2, Sobut 1, Pacześny 1, Iskra 1, Mosiołek 1, Gluch, Pożarek, Turkowski. Trener: Bartosz Jurecki

Azoty: Bogdanov, Zambrzycki, Borucki – Jarosiewicz 6, Gumiński 6, Akimenko 5, Jurecki 4, Seroka 4, Dawydzik 3, Rogulski 3, Szyba 2, Bachko 1, Kowalczyk 1, Podsiadło, Flont, Adamczuk. Trener: Lars Walther

Lars Walther, trener piłkarzy ręcznych Azotów Puławy: Ciężko...