Wygrana SPR AZS Pol Lublin 30:25 w pierwszym meczu półfinału play-off

Karol Wiśniewski
Szczypiornistki SPR AZS Pol Lublin wygrały pierwszy mecz półfinału mistrzostw Polski. Na parkiecie w Gdyni pokonały miejscowy Łączpol 30:25. Drugi mecz w niedzielę również w Gdyni. Do finału awansuje drużyna, która wygra trzy spotkania.

Przez 48 min przewaga lublinianek nie podlegała dyskusji. Od początku nasz zespół grał bardzo skutecznie i po sześciu minutach SPR prowadziło już 5:1. Chwilę wcześniej bramkę Łączpolu opuściła reprezentacyjna bramkarka Małgorzata Sadowska (była zawodniczka SPR), ale i Patrycja Mikszto miała niewiele do powiedzenia przy kolejnych rzutach mistrzyń.

Znakomicie w tym okresie grała Izabela Puchacz, która do przerwy zdobyła sześć bramek. Między 15 a 17 min dwukrotnie pokonała gdyńską golkiperkę, gdy SPR grał w osłabieniu.
Dobra gra w ataku była poparta skuteczną obroną, dzięki której lublinianki wyprowadzały kontrataki. Po jednym z takich szybkich ataków Ewa Wilczek podwyższyła w 24 min na 13:7. Tuż przed końcem pierwszej części Justyna Jurkowska wybroniła w sytuacji sam na sam rzut Patrycji Kulwińskiej, przypieczętowując w ten sposób bardzo dobrą grę SPR.

Na początku drugiej połowy trwała dominacja lublinianek. Między 38 a 40 min swoje pierwsze bramki rzuciły Kristina Repelewska i Alesia Mihdaliova. Obie uczyniły to w okresie gry w osłabieniu. Po trzech kwadransach przewaga SPR wzrosła do jedenastu trafień - na 27:16 po kontrataku bramkę zdobyła Katarzyna Wojdat.

Chwilę później 28. bramkę rzuciła Alina Wojtas i gdy zanosiło się na pogrom, lublinianki wyraźnie się rozluźniły i oddały pole rywalkom. Przez jedenaście minut zawodniczki SPR nie potrafiły zdobyć kolejnego gola! Gdynianki zbliżyły się niebezpiecznie na cztery bramki - 24:28, a dwie piłkarki z Lublina powędrowały na ławkę kar.

Na szczęście niemoc strzelecką przełamała wtedy Małgorzata Majerek i SPR odniosło pierwsze półfinałowe zwycięstwo.

Łączpol Gdynia - SPR AZS Pol Lublin 25:30 (9:17)
Łączpol: Sadowska, Mikszto - Głowińska 6, Sulżycka 4, Kulwińska 4, Białek 3, Koniuszaniec 2, Duran 2, Lazar 2, Szwed 1, Mateescu 1, Jędrzejczyk, Kobzar, Lipska.
SPR: Jurkowska, Baranowska - Puchacz 7, Wojtas 6, Majerek 5, Wilczek 4, Marzec 2, Mihdaliova 2, Repelewska 2, Wojdat 1, Danielczuk 1, Kucińska, Skrzyniarz.