Wygrane lubelskich akademiczek i bialczan oraz porażka szczypiornistów Padwy Zamość

szupti
MKS AZS UMCS Lublin
Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin zwyciężyły w hali Globus Varsovię Warszawa 26:22, w 6. kolejce I ligi piłki ręcznej kobiet. Z kolei w Lidze Centralnej mężczyzn AKPR AZS-AWF Biała Podlaska pokonał na wyjeździe, ale dopiero po rzutach karnych Anilanę Łódź, natomiast ekipa KPR Padwy Zamość uległa w Mielcu miejscowej Handball Stali 20:28.

Lublinianki już do przerwy wypracowały sobie osiem bramek zaliczki (14:6) i po zmianie stron nie dały się już dogonić rywalkom ze stolicy. Swój debiut w roli pierwszej trenerki akademiczek zanotowała Małgorzata Rola, która zastąpiła na tym stanowisku Patryka Maliszewskiego.

Poprzedni szkoleniowiec prowadził pierwszoligowy zespół od 2017 roku. W minionej kampanii z drużyną wywalczył historyczne, trzecie miejsce w lidze. Jego rezygnacja z dalszej współpracy jest spowodowana sprawami osobistymi.

MKS AZS UMCS Lublin – Varsovia Warszawa 26:22 (14:6)
MKS AZS UMCS: Osowska, Zgrzebnicka, Śliwińska – Dziuba 5, Tomczyk 4, Byzdra 3, Skubacz 3, Dąbska 2, Szczepaniak 2, Kuc 2, Kawka 1, Rossa 1, Leebe 1, Chodoń 1, Janczarek 1, Suszek. Trener: Małgorzata Rola

Dość niespodziewanie jeden punkt stracił w Łodzi wicelider Ligi Centralnej - AKPR AZS-AWF Biała Podlaska, remisując w regulaminowym czasie gry 28:28. W serii rzutów karnych lepsi 3:2 okazali się już podopieczni trenera Marcina Stefańca, zdobywając ostatecznie dwa oczka.

UKS Anilana Łódź – AKPR AZS-AWF Biała Podlaska 28:28 (19:15, karne 2:3)
AKPR AZS-AWF: Adamiuk, Wiejak – Niedzielenko 6, Kozycz 5, Łazarczyk 5, Mazur 4, Antoniak 3, Kandora 2, Stefaniec 1, Szendzielorz 1, Ziółkowski 1, Baranowski, Lewalski, Maksymczuk, Wojnecki. Trener: Marcin Stefaniec

Nadal nie wiedzie się z kolei piłkarzom ręcznym Padwy Zamość, którzy ponieśli szóstą ligową porażkę. Tym razem team trenera Zbigniewa Markuszewskiego nie sprostał spadkowiczowi z PGNIG Superligi - Handball Stali, przegrywając w Mielcu ośmioma bramkami.

Wynik blisko remisu utrzymywał się do 20. minuty, gdy było zaledwie 6:5 dla gospodarzy. Następnie zawodnicy Padwy zanotowali kilka strat, z których skrzętnie skorzystali biało-niebiescy. Cztery minuty później przewaga gospodarzy urosła do czterech trafień (9:5), a pierwszą połowę mielczanie wygrali 12:7.

Po zmianie stron Padwa walczyła, zbliżając się w 46. minucie na dwie bramki (15:17), jednak końcówka znowu należała do miejscowych.

Handball Stal Mielec – KPR Padwa Zamość 28:20 (12:7)
Padwa: Kozłowski, Gawryś – Małecki 5, T. Fugiel 4, Bączek 3, Sz. Fugiel 2, Kłoda 2, Obydź 2, Bajwoluk 2, Skiba, Mchawrab, Orlich, Adamczuk, Czerwonka, Puszkarski, Szymański. Trener: Zbigniew Markuszewski

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani