Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyniki egzaminu gimnazjalnego uczniów z Lubelszczyzny

Maria Krzos
Mamy dobrych humanistów, ale nasza młodzież kiepsko radzi sobie z przedmiotami ścisłymi. Z językiem angielskim też nie jest najlepiej. Dobrze wypadli za to ci, którzy podczas trzeciej części egzaminu gimnazjalnego zdawali inny język obcy.

Dziś Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie podała wyniki egzaminów gimnazjalnych z podlegających sobie województw. W tym z Lubelszczyzny.

Najlepiej, zgodnie z tradycją, wypadła część humanistyczna egzaminu.Średni wynik naszych gimnazjalistów to 32 pkt. (na 50 możliwych do zdobycia). To wynik lepszy od średniej krajowej, która wynosi 31,67 pkt.

Gorzej uczniowie poradzili sobie z częścią matematyczno-przyrodniczą egzaminu. Ich wynik to 25,7 pkt.(na 50 możliwych). Średnia krajowa to 26,03 pkt.

Po raz pierwszy w historii egzaminu uczniowie pisali test z języka obcego. Zdecydowana większość gimnazjalistów z terenu krakowskiej OKE wybrała język angielski (82 proc. wszystkich zdających).

Średni wynik Lubelszczyzny to 29,7 pkt. (na 50 możliwych). 30,63 pkt. to średnia krajowa. Znacznie lepiej poradzili sobie uczniowie, którzy pisali test z innego języka. Wynik z niemieckiego to 32,5 pkt., z rosyjskiego - 36,3 pkt., z francuskiego - 34,4 pkt., z hiszpańskiego - 36,2 pkt.

Wynik z części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej decydują o tym, jakie są szanse ucznia podczas rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Wyniki z języka obcego nie są brane pod uwagę. To decyzja ministerstwa edukacji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski