Wypadek na K2 w pow. bialskim: Tragiczny finał wyprzedzania,...

  Wypadek na K2 w pow. bialskim: Tragiczny finał wyprzedzania, kierowcy musieli zjeżdżać na pobocze. Peugeot uderzył w naczepę

  lub

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Wypadek na K2 w pow. bialskim: Tragiczny finał wyprzedzania, kierowcy musieli zjeżdżać na pobocze. Peugeot uderzył w naczepę
  1/3
  przejdź do galerii

  ©materiał policji

  Kobieta jadąca audi, wyprzedzając ciąg samochodów, zmusiła jadących z przeciwka kierowców do zjeżdżania na pobocze. Prawdopodobnie z w wyniku tego manewru inna kobieta, kierująca peugeotem, "uciekając" z pobocza zjechała aż do osi jezdni i zaczepiła o naczepę jadącej z naprzeciwka scanii.
  Do wypadku doszło we wtorek na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Styrzyniec w pow. bialskim. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym marki audi, wyprzedzając ciąg pojazdów, nie upewniła się czy taki manewr wykonać może bezpiecznie - mówi podkom. Barbara Salczyńska - Pyrchla z bialskiej policji. - By uniknąć zderzenia jadące z przeciwka pojazdy zmuszone były zjechać na utwardzone pobocze.
  Prawdopodobnie w wyniku tego manewru, inna kobieta kierująca samochodem marki peugeot, bezpośrednio po wyminięciu się z audi, zjechała aż do osi jezdni uderzając w naczepę jadącej z przeciwka scanii.

  Samochodem ciężarowym kierował 62-letni mieszkaniec gm. Łomazy. Po tym elementy jednego z aut uszkodziły jadący za ciężarówką drugi pojazd, również ciężarową scanię.

  Za kierownicą peugeota siedziała 40-letnia mieszkanka gm. Biała Podlaska. W wyniku zdarzenia kobieta doznała obrażeń ciała i przewieziona została do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez policjantów badanie.

  Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz też: Lubelska policja nadaje w ogólnopolskiej aplikacji BLISKO

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo