Wysokie zwycięstwo piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin w Piotrkowie Trybunalskim 36:25

W trzeciej serii spotkań PGNiG Superligi piłkarki ręczne MKS Perła odniosły trzecie zwycięstwo. Chociaż wygrana w Piotrkowie Trybunalskim była w tym sezonie najmniejszych rozmiarów, to wciąż lubelska drużyna gromi rywalki dwucyfrową różnicą bramek.

Cechą wspólną ligowych spotkań MKS Perła są nie tylko wysokie zwycięstwa, ale również słabsze pierwsze minuty. Lublinianki przyzwyczaiły już, że na początku spotkania grają słabiej w obronie, a przeciwnicy to wykorzystują i przez kilka pierwszych minut toczą wyrównaną walkę.

Podobnie było w Piotrkowie, gdzie gospodynie w pierwszym kwadransie siedmiokrotnie wychodziły na jednobramkowe prowadzenie. Przy wyniku 10:9 dla Piotrcovii lublinianki rzuciły trzy bramki z rzędu. Ale jeszcze w 27. min. MKS Perła prowadził tylko 15:14.

Zanim jednak zespoły udały się na przerwę przyjezdne trzykrotnie zakończyły akcję celnym rzutem i po trafieniach najskuteczniejszych w tym spotkaniu zawodniczek: Aleksandry Rosiak, Kingi Achruk oraz Dagmary Nocuń, MKS wyszedł na prowadzenie 18:14.

Po wznowieniu gry przez krótką chwilę trwała wyrównana walka, ale okres gry między 33. a 45. minutą lubelski zespół wygrał 9:0!. Na kwadrans przed zakończeniem meczu MKS prowadził 29:16. To była najwyższa przewaga zawodniczek trenera Roberta Lisa.

Piotrcovia Piotrków Tryb. – MKS Perła Lublin 25:36 (14:18)
Piotrcovia: Opelt, Sarnecka – Marszałek 6, Ivanović 3, Kopertowska 2, Wasilewska 2, Cygan 2, Belmas 2, Despodovska 2, Matyja 1, Klonowska. Kary: 6 min. Trener: Rafał Przybyski
MKS: Gawlik, Besen – Rosiak 8, Achruk 7, Nocuń 7, Rola 3, Gęga 3, Matuszczyk 3, Repelewska 2, Drabik 2, Nestsiaruk 1, Petkovska. Kary: 2 min. Trener: Robert Lis