Wytwarzał olejek z konopi indyjskich. Andrzej Sadowski usłyszał wyrok

  • Kurier Lubelski

Piotr Nowak

Podawał chorej żonie olejek z konopi indyjskich i udostępniał umierającej kobiecie środek uśmierzający ból. Zakończył się proces Andrzeja Sadowskiego. Sąd uznał mężczyznę winnego złamania przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii. Jednocześnie skorzystał z możliwości nadzwyczajnego złagodzenia kary.

44-latek spod Łęcznej został skazany za uprawę konopi indyjskich, przetwarzanie ich oraz udostępnianie olejku żonie i matce przyjaciela.

- Stan faktyczny w realiach sprawy w zakresie zarzutów postawionych oskarżonemu nie budzi wątpliwości - przyznała sędzia Marcelina Kasprowicz.

Podczas wtorkowej rozprawy w Sądzie Okręgowym w Lublinie mężczyzna usłyszał wyrok roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata. Ma też zapłacić grzywnę i wpłacić 3 tys. zł na rzecz stowarzyszenia MONAR Ośrodka Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Majdanie Kozic Dolnych.

Mężczyzna został zatrzymany w styczniu tego roku w swoim domu nieopodal Łęcznej. Do sierpnia przebywał w areszcie. Prokurator wnosił o cztery lata więzienia i 30 tys. zł grzywny. Oskarżony wnosił o umorzenie sprawy. Argumentował, że olejek udzielał jedynie chorej żonie i matce przyjaciela, która zmagała się z chorobą nowotworową. Środek uśmierzał ból. Kobieta zmarła na raka.

Wyrok jest nieprawomocny. Czy obrona będzie się odwoływała? - Najpierw chcemy zapoznać się z pisemnymi motywami tego rozstrzygnięcia – zastrzega mec. Stelios Alewras, obrońca Andrzeja Sadowskiego.

Oskarżony nie uważa się za winnego, dlatego zgodził się na pokazanie swojego wizerunku.

- Przyznaję się do uprawiania konopii, ale cel moich działań był tylko jeden – pomoc chorej osobie – podkreśla oskarżony. - Nie wiedziałem, że za to pójdę do kryminału. Gdyby mojej żonie groziła śmierć, prawdopodobnie zrobiłbym to ponownie – dodaje Andrzeja Sadowski.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Kurier Lubelski

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

16.01.2019, 20:46

olej bez problemu można kupić w Czechach, bez żadnych utrudnień. No ale w Polsce yaris pokazje jak się kocha życie

22.12.2018, 16:02

System tak ale na czele tego systemu rządzą korporacje które to sobie takie prawo stworzyły. Bo w normalnych czasach konopie indyjskie miał każdy, a nawet groziło więzienie za ich nie uprawianie. Korporacje rządzą poprzez marionetkowy rząd aktorów politycznych a Twój głos się nie liczy.

22.12.2018, 12:46

Taki mamy system w tym dziwnym kraju, czlowiek nie wyrządził nikomu krzywdy nie mial złych inintencji, uprawial roślinę(!) i został za to zamkniety w areszcie na kilka miesiecy dostal kare i zostal potraktowany jako kryminalista. Prawidziwi kryminalisci to ci którzy uchwalili takie prawo.

20.12.2018, 20:49

Powinien dostać medal zasługi, a nie być ukarany! To anioł, nie człowiek, który pomaga umierającej osobie sam narażając siebie. Bóg panu to wynagrodzi, krzywdy, upokorzenia, Panie Andrzeju!

20.12.2018, 18:45

Prawo jest dla ludzi a nie na odwrót! Skoro Andrzej nie robił nikomu krzywdy, a jego "występek" miał na celu dobro wyższe, to państwo powinno przynajmniej dać Mu spokój, a nie karać! Jak by szanowni przedstawiciele sądu i prokuratury wyjaśnili tę sprawę swoim dzieciom, przy podkreśleniu swojej roli w tej sprawie? Macie wy serce?

20.12.2018, 13:07

Ale jak ktos chce naprawiac ten system, to larum slychac i wycie, ze "w Polsce lamana jest konstytucja"...

19.12.2018, 16:01

Ireneusz M., najprawdopodobniej sprawca zbrodni, za którą siedział Tomasz Komenda:

"Powtarzał ten sam schemat. Imprezował z nimi, a gdy się upiły, brutalnie gwałcił na przeróżne sposoby. Gdy po raz pierwszy stanął przed sądem za zgwałcenie dwóch kobiet, w tym swojej ówczesnej partnerki, dostał wyrok w zawieszeniu."

Andrzej Sadowski:

"usłyszał wyrok roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata. Ma też zapłacić grzywnę i wpłacić 3 tys. zł na rzecz stowarzyszenia MONAR"

Wniosek jest oczywisty. Podawanie olejku z konopi indyjskich umierającej żonie jest cięższym przestępstwem niż dwa zgwałcenia

19.12.2018, 12:26

pomijając sam fakt, że gość został skazany z racji przepisu o zapobieganiu narkomanii, co de facto nie miało miejsca, to pan adwokat nie występuje tu przekonywująco i aż nazbyt nieśmiało, jakby się bał własnego zdania albo głosu! Temu bym nawet pęczka rzodkiewek nie odkupił...
Tu ma miejsce konflikt interesów obywatela i prawa, które należy zmienić!! znacznie większej szkody społecznej dokonują firmy farmaceutyczne, które produkują i sprzedają trujące, trwale okaleczające i śmiercionośne leki - kiedy proces???!!

19.12.2018, 08:38

Państwo nie działa.
Czytałem, że chorzy na raka w Polsce mają dostęp tylko do 30% stosowanych
w Europie leków. Dlatego umieramy.
Czy o to chodzi kolejnym rządom i sądom?
Niech ich piekło pochłonie !!

19.12.2018, 08:17

W moich czasach studenckich joint niejednemu znajomemu przekreslil przyszlosc...zawiasy skutecznie pozbawily mozliwosci wykonywania wielu zawodow. Dzis wielu moich mlodszych kolegow swiadomych problemu, zmienia kierunek patrolu gdy poczuja znajomy zapach.

19.12.2018, 00:04

Gdyby diabli sądzili wydaliby sprawiedliwszy wyrok! A Chrystus na krzyżu by odwrócił głowę.

19.12.2018, 00:00

Jestem policjantem od kilkunastu lat, nie zgadzam się z tym systemem i jest mi kur...sko wstyd że nasze
Państwo jak i Policja czepiają się takich głupot, a naprawdę poważne przestępstwa zamiatane są pod dywan.
Sam zrobiłbym to samo aby pomóc bliskim i osobom potrzebującym.

18.12.2018, 23:30

Ja bym powiedział prosto w twarz, że nie czuje się winny i zrobiłbym to dla każdego chorego, więc dajcie mi dożywocie, bo jeszcze i tak się zobaczymy. A tak poważnie, to prawo, prawem ale to nie znaczy, ze każde prawo należy repetować, bo większość pewnie wie, ze prawo działa nie tylko z korzyścią dla obywatela, ale również są układy wielkich firm, jak i polityczne. A zakaz konopi w różnych formach nie jest i nigdy nie było spowodowane troską o obywateli, bo dobrze wiem jak jak i wy, że zjarany człowiek jest potulny i uśmiechnięty, ale pijany jest agresywny i niebezpieczny. Już pomijam szkodliwość, bo wiadomo co jest bardziej szkodliwe. Ale powolutku wchodzi na rynek nowe pokolenie, a stare układy zaczynają się na świece sypać i już niebawem będzie tak samo łatwo dostępne w każdej postaci, jak papierosy czy suplementy. Konopia ma masę pozytywnych cech, nie znaczy to że to jakaś roślina cudotwórcza, ale nie zmienia to faktu, że gdyby była legalna, to dostaną po kieszeni apteka, alkohol czy wytwórnie tytoniu, a dobrze wiemy, że w Polsce jest gigantyczny zbyt, tabletek przeciwbólowych, alkoholu i papierosów. Ale wszystko ma swój początek i koniec, niebawem stare komunistyczne ryje odejdą z tego świata i zastąpi ich nowa siła młodszych polityków, a nie jakiś komuchów jak od dawna dawien, jedne i te same śmierdzące paskudne zakłamane i złodziejskie ryje, aż rzygać się chce gdy widzę takiego kaczora czy tuska lub innych ścierwojadów.

18.12.2018, 23:21

1. Każdy ma prawo do ochrony zdrowia.
2. Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Warunki i zakres udzielania świadczeń określa ustawa.

Tak brzmi art. 68 Konstytucji RP

18.12.2018, 23:05

Już by sąd się nie ośmieszał z tą karą olej jest już niektórych Państwach są w sprzedaży tylko w polsce nie dziwne że za komuny był plantacje i nikt nie byl karany

18.12.2018, 21:47

Słyszałem, że niektórzy życzą sądowi i prokuratorowi aby zdychali w męczarniach na RAKA. Ale! - zanim zdechną - niech zdychają ich dzieci, rodzice i wszyscy bliscy. Mówią też że psiarnia która "tylko wykonuje rozkazy" - powinna poczytać o takich co "tylko wykonywali rozkazy" tak około 80lat temu. Tak słyszałem

18.12.2018, 19:42

Plusik za starania i podpieranie się KK, ale niestety takim tokiem nikt by się nie wybronił :D Ale należy docenić otwarcie w ogóle i przeczytanie KK, bo niektórzy nawet tego nigdy nie zrobili :D

18.12.2018, 19:29

Widać, że SĄD ma blade pojęcie o cierpieniu osób chorych na raka.

18.12.2018, 18:41

Przede wszystkim dumna niezawisła prokuratura pod kontrolą Ziobry. Sąd postąpił prawidłowo i zastosował nadzwyczajne złagodzenie kary, to prokurator domagał się wyższej kary.

18.12.2018, 18:37

CZAS NA ZÓŁTE KAMIZELKI W POLSCE!!! ZAORAĆ SĄDY I PROKURATURE I POSADZIĆ NA NOWO TO JEST JAKIŚ K**** SKANDAL, POMOGŁEŚ UKOCHANEJ CIERPIĄCEJ ŻONIE? PAŃSTWO CIE DOJEBIE CO TO K**** MA BYĆ????????????

18.12.2018, 18:25

tak