Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza w Lublinie została Akademickim Mistrzem Europy w piłce ręcznej

W finale Akademickich Mistrzostw Europy w portugalskiej Bradze lubelskie studentki wysoko pokonały niemiecki zespół z Wiesbaden 34:22.

Studentki Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej w Lublinie wygrały wszystkie pięć spotkań Akademickich Mistrzostw Europy w piłce ręcznej. W finale drużyna HfPV Wiesbaden tylko przez niewiele ponad kwadrans skutecznie przeciwstawiała się zespołowi prowadzonemu przez Sabinę Włodek.

Po 17 minutach niedzielnego finału na tablicy świetlnej widniał remis 10:10. Spotkanie było szybkie, obie drużyny rozgrywały krótkie akcje i padało wiele bramek. W składzie niemieckiej uczelni wystąpiły zawodniczki grające na co dzień w zespołach ligowych, ale rywalki nie wytrzymały długo takiego tempa gry i w drugiej części pierwszej połowy zdecydowanie opadły z sił. Do przerwy trafiały już tylko lublinianki, które ten fragment meczu wygrały 17:10.

Druga połowa nie dostarczyła już większych emocji. Szczypiornistki WSSP kontrolowały wynik, a ich przewaga byłaby znacznie wyższa, gdyby wykorzystały kilka stuprocentowych okazji.

Przez dłuższy czas trenerka Sabina Włodek decydowała się na grę z dwiema kołowymi, przy czym Joanna Drabik ustawiana była na środku rozegrania.

Bramki w finale dla WSSP rzuciły: Karolina Konsur 6, Dagmara Nocuń 5, Joanna Drabik 4, Katarzyna Kozimur 4, Marta Gęga 3, Olga Figiel 3, Agnieszka Kocela 3, Joanna Szarawaga 3 i Katarzyna Jarosz 3. W drużynie występowały także: bramkarki Weronika Gawlik i Ekaterina Dzhukeva oraz rozgrywająca Weronika Zarzycka.

Drużyna WSSP rozpoczęła mistrzostwa od grupowych zwycięstw z: Uniwersytetem z Konstanz (Niemcy) 33:19, z Uniwersytetem z Tulonu (Francja) 25:17 i Uniwersytetem z Aveiro (Portugalia) 43:15. W półfinale lublinianki pokonały Uniwersytet z Malagi (Hiszpania) 26:15.

To szósty złoty medal WSSP na arenie europejskiej (cztery Akademickich Mistrzostw Europy i dwa Europejskich Igrzysk Studenckich).