Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Z Felina na cały świat

Sławomir Skomra
Ryszard Miazga, prezes Verano Konwektor
Ryszard Miazga, prezes Verano Konwektor
- Wejście do strefy ekonomicznej na Felinie dało nam nową energię i nowe możliwości rozwojowe - z Ryszardem Miazgą, prezesem Verano Konwektor, rozmawia Sławomir Skomra.

Kiedy zakładał Pan Verano Konwektor, miał Pan już wizję przedsiębiorstwa działającego na światową skalę?

Taki scenariusz kiełkował jakieś 30 lat temu, ale wówczas właściwie nie było w Polsce technologii pozwalającej konstruować i produkować grzejniki konwektorowe lub ona była za droga. Jednak już wtedy myślałem o takiej produkcji. Pierwszy grzejnik stworzyłem i opatentowałem we współpracy z profesorem Januszem Kwiatkowskim z Politechniki Lubelskiej. Udało nam się stworzyć żebra przewodzące ciepło. 12 lat temu założyłem Verano Konwektor i plany o dużym zakładzie produkcyjnym zaczęły nabierać kształtów.

Firma działa na całym świecie.

Niemal na całym. Nie ma nas w Ameryce Południowej, ale sądzę że będziemy obecni też na tamtym rynku. Wyposażamy w grzejniki konwektorowe budynki na pozostałych kontynentach. Swoje produkty dostarczamy do najlepszych i najdroższych i najbardziej prestiżowych apartamentów w Polsce. Niedawno proboszcz biskup z katedry w Kanadzie, gdzie zamontowano nasze grzejniki, przysłał nam list z podziękowaniami. Napisał, że nie przypomina sobie, aby kiedyś w jego kościele było tak ciepło.

Lada moment zamontujemy grzejniki w apartamentowcu w Nowym Jorku, którego wystrój zaprojektował znany muzyk Lenny Kravitz. Ten fakt pokazuje też, że nasze produkty są nie tylko innowacyjne, najwyższej jakości, ale też dbamy o ich wygląd.

Co było przełomowym momentem w historii firmy?

Bez wątpienia wejście do strefy ekonomicznej na Felinie. To dało nam nową energię i nowe możliwości rozwojowe. Zbudowaliśmy siedzibę i halę produkcyjną. Pieniędzy, które zaoszczędziliśmy korzystając z ulg podatkowych, nie przejedliśmy, tylko je zainwestowaliśmy. Mamy nowoczesną linię produkcyjną, własne laboratorium, w którym lubelscy naukowcy pracują nad nowymi rozwiązaniami. Tym ostatnim jest np. grzejnik podłogowy z konwekcją wymuszoną oraz dopływem świeżego powietrza o głębokości 6,5 cm - najpłytszy na świecie. Uzyskuje on rewelacyjną moc grzewczą i jest to udowodnione odpowiednimi certyfikatami z instytutu badawczego w Stuttgarcie.


10 lat Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Lublinie:

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski