Za nami 16. Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik

Siatkarze Polskiego Cukru MKS Avia Świdnik zajęli w memoriale drugie miejsce
Siatkarze Polskiego Cukru MKS Avia Świdnik zajęli w memoriale drugie miejsce materiały klubowe
Przez dwa dni w Świdniku był rozgrywany 16. Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii. W sobotę zostały rozegrane decydujące pojedynki o poszczególnych lokatach. W spotkaniu finałowym drużyna Polskiego Cukru MKS Avia Świdnik przegrała KPS-em Siedlce 1:3. Z kolei w rywalizacji o trzecią pozycję LUK Politechnika Lublin pokonała Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:1. MVP turnieju został wybrany rozgrywający triumfatorów – Szymon Bereza.

W pierwszym spotkaniu świdniczanie pokonał Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:1, awansując do sobotniego finału. Ich przeciwnikiem była drużyna KPS Siedlce, która w drugim w piątkowym półfinale wygrała po tie-breaku z LUK Politechniką Lublin.

Pierwszy set finałowego starcia od początku toczył się po myśli gospodarzy, którzy stopniowo powiększali dystans punktowy. Rywale zerwali się do odrabiania strat dopiero w końcówce, jednak przewaga Avii była zbyt duża, aby siedlczanie zdołali odwrócić losy seta i w efekcie gospodarze wygrali premierową odsłonę do 17. Druga partia miała już zupełnie inny przebieg. Trwała walka punkt za punkt, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W granej na styku końcówce więcej zimnej krwi zachowali siedlczanie, wyrównując wynik meczu.

Otwarcie trzeciego seta początkowo toczyło się po myśli podopiecznych trenera Witolda Chwastyniaka. Gospodarze nie zdołali jednak pójść za ciosem. KPS nie tylko szybko odrobił straty, ale i zbudował dwupunktową przewagę. W kolejnych akcjach toczyła się zacięta walka. Świdniczanie do końca starali się dogonić rywali i ta sztuka im się udała (22:22). Avia doprowadziła nawet do walki na przewagi, ale w niej ostatnie słowo należało do gości. Przez pierwszą część czwartego seta wynik oscylował wokół remisu. Od stanu 11:11 inicjatywę zaczęli przejmować goście, którzy zdobywali punkty seriami. Chociaż team ze Świdnika zdołali obronić kilka piłek setowych, to wcześniej zbudowana przewaga wystarczyła, by siedlczanie wygrali w tej partii do 19 i cały mecz 3:1.

Lublinianie z kolei w swoim pierwszym meczu ulegli w piątek ekipie KPS Siedlce 2:3 i w efekcie pozostała im w sobotę walka o trzecią lokatę w turnieju. Podopieczni trenera Macieja Kołodziejczyki powetowali sobie półfinałową porażkę, wygrywając sobotnie starcie z Lechią Tomaszów Mazowiecki 3:1. Pierwszego seta LUK Politechnika przegrał co prawda do 22, jednak trzy kolejne padły łupem lublinian, dzięki czemu zakończyli świdnicki memoriał na trzecim miejscu.

WYNIKI
PÓŁFINAŁY
Polski Cukier MKS Avia Świdnik - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 (25:22, 25:17, 23:25, 25:18)
LUK Politechnika Lublin - KPS Siedlce 2:3 (17:25, 25:23, 25:21, 22:25, 12:15)
MECZ O 3 MIEJSCE
LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 (22:25, 25:14, 25:21, 25:19)