Zabrakło delegacji Lublina na pogrzebie prof. Chrzanowskiego

Agnieszka Kasperska
Prof. Wiesław Chrzanowski
Prof. Wiesław Chrzanowski WOJCIECH BARCZYNSKI / POLSKAPRESSE
Udostępnij:
Na poniedziałkowym pogrzebie honorowego obywatela Lublina, profesora Wiesława Chrzanowskiego, nie było oficjalnej delegacji władz miasta. To żenujące - uważa Artur Soboń, radny wojewódzki z PiS.

- Na pogrzebie prof. Chrzanowskiego spotkali się ludzie różnych poglądów politycznych i życiorysów. Porzuciwszy tego dnia podziały zjednoczyli się, by oddać cześć jednemu z ostatnich ludzi tak wybitnych i tak zasłużonych dla naszego kraju - mówi Soboń. - Na pogrzebie widziałem też kilkudziesięciu lublinian. Nie było jednak oficjalnej delegacji miasta. To przykre, tym bardziej że pan profesor był honorowym obywatelem Lublina.

Tytuł ten otrzymał za związek z Lublinem. Prof. Chrzanowski był wykładowcą KUL, a także m.in. posłem Wyborczej Akcji Katolickiej wybranym z Lublina.

- Nie wpłynęło do nas zawiadomienie o terminie pogrzebu ani od rodziny pana profesora, ani od jego współpracowników - mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzeczniczka prasowa prezydenta miasta Lublin. - Gdyby tak się stało bylibyśmy na pewno.

- To tłumaczenie jest żenujące - uważa Soboń. - Informacje o dacie podano w mediach. Poza tym, w magistracie przynajmniej jeden urzędnik powinien być oddelegowany do zbierania wiedzy o honorowych obywatelach.

Z inicjatywy prezydenta Lublina w archikatedrze lubelskiej odprawiona ma zostać msza święta w intencji prof. Wiesława Chrzanowskiego. Najprawdopodobniej w niedzielę po miesięcznicy śmierci profesora.


Nasze serwisy:
Serwis gospodarczy - Wybierz Lublin
Serwis turystyczny - Perły i Perełki Lubelszczyzny
Serwis dla fanów spottingu i lotnictwa - Samoloty nad Lubelszczyzną
Miasto widziane z samolotu - Lublin z lotu ptaka
Nasze filmy - Puls Polski


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 17

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

l
lubelak
Faktycznie, tłumaczenie rzeczniczki jest kompromitujące. Ależ mamy urzędników! Z Lublina była grupa narodowców, mimo, że nikt ich nie zawiadamiał. Sami zainteresowoali się tym, kiedy odbędzie sie pogrzeb, bo zwyczajnie poczuwali się w obowiązku oddać hołd ś.p. Chrzanowskiemu. Poza tym skandaliczne było to, że w informacjach pośmiertnych media bezczelnie zatajały nacjonalistyczną przeszłość Wiesława Chrzanowskiego. Jak widać Jego narodowe zaangażowanie wciąż budzi niesmak u władzy.
M
Marian
Panie Prezydencie! Osoby które domagają się zaproszenia na pogrzeb Profesora nie powinny być pracownikami Urzędu Miasta. To jakieś zdziczenie. Jako podatnik odmawiam finansowania tych osób.
m
młody
Obrażać to Ty potrafisz. Widać po twoim wpisie. Fakty historyczne przerosły twoją wiedzę i dyskusja z Tobą nie ma żadnego sensu. Weś jakieś tabletki, albo odrazu udaj się do Abramowic - może Ci pomoga, bo sam sobie rady z tym problemem nie poradzisz.
P.S.
Nikt z mojej rodziny nie miał żadnego związku z komunistycznym PRL-em.
A
Antyświdnik
no właśnie byłem Sobonia (oficjalna ksywaka Gnida Dworska) nie widziałem. Pijarowska zagrywka tow. Soboń
N
Narodowy Lublin
ty komunistyczny cwelu chyba te dokumenty wytworzył twój dziadek, bandyta z UB, jessteś wytworem spermy eSBeeka, a twa stara puszczała sie z każdym w Komitecie wojewódzkim PZPR, to skul pysk i wypier***laj do Korei Północnej bo tam jest miejsce dla czerrwonych skur***synów ty bolszewicki psie
m
młody
Mam bzika na punkcie historii Polski z okresu II wojny światowej. Ze źródeł historycznych bezspornie wynika, że NARODOW SIŁY ZBROJNE kolaborowały z faszystami - z gestapo. Z dokumentów archiwalnych wynika, że NSZ podjęły się współpracy z hitlerowcami, mordowali polaków, a po 1945 r. zajmowali się rzezią polskiej ludności.

Delegacja Okręgu Lubelskiego Związku Żołnierzy NARODOWYCH SIŁ ZBROJNYCH - to godny przedstawiciel Lublina na pogrzebie Pana profesora Chrzanowskiego.
J
Josef
A ja pamiętam profesora z innej strony.Kiedy był marszałkiem sejmu w czasie rządów p.Suchockiej z Unii Wolności!Wtedy to nasze rolnictwo zaczęto likwidować administracyjnie i Samoobrona zaczęła protestować pod sejmem.Pan Chrzanowski zamiast rozmawiać ze związkowcami wezwał policję z pałami i szeregiem więźniarek,a wkopany /poświęcony/krzyż kazał na oczach publiczności pociąć i wywieźć.A p.Suchocka w tym czasie uciekła z sejmu.Za jego marszałkowania zlikwidowano zarządzeniem ministra Janowskiego wszystkie PGR-y ,a pracowników wysłano na zasiłek ,inaczej :na rachunek podatnika,a majątki kolesie sprzedali na własny rachunek!Myślę,że radny Soboń trochę przesadził z ta delegacją,bo to także na rachunek podatnika!
A
Andrzej
Chcieliście, to pojechaliście. Nie ma już miasto na co wydawać pieniędzy tylko na jeżdżenie na pogrzeby?Można wziąć udział w mszy za Pana Chrzanowskiego, co ma wymiar duchowy i jest chyba ważniejsze.
l
lol
Nie mogli pojechać na pogrzeb bo szykowali się na imieniny u arcybiskupa!
Tam stawili się niezawodnie i w komplecie całą trójcą: Żuk, Hetman i Kowalczyk.
Równym krokiem z bukietem w dłoni, pieszą pielgrzymką od samego ratusza do pałacu!
Bez zaproszenia!!!
t
telnik
sobun pisze komentarze pisze, znowu o nim mówią, patrzcie jaki jestem superbuc..
n
nico
a sobon hipokryta i nierub szuka pseudo sensacji by siebie promowac, buc ludzi nie szanuje, zakłamaniec, co to za sensacja i adehad-owiec rece mu się trzęsą aby o nim napisali...
c
czytelnik
To jest tylko jeden ze skandali w, który zamieszani są włodarze tej i poprzednich kadencji.Słyszałam o przypadkach zwrotu odznaczeń i honorowych tytułów nadawanych przez "miasto",ale sztuka przemilczania niewygodnych faktów,urosła już w UM i Radzie Miasta do rangi rzemiosła.
c
czytelnik
To jest tylko jeden ze skandali w, który zamieszani są włodarze tej i poprzednich kadencji.Słyszałam o przypadkach zwrotu odznaczeń i honorowych tytułów nadawanych przez "miasto",ale sztuka przemilczania niewygodnych faktów,urosła już w UM i Radzie Miasta do rangi rzemiosła.
G
Gość
BLAMAZ PANI RZECZNIK,W TAKICH SYTUACJACH WYRAŻA SIĘ SKRUCHĘ A NIE BRNIE SIĘ W GŁUPOTĘ,NAGANA OD ŻUKA DLA TAKIEJ BUTNEJ I NIE MĄDREJ OSOBY POWINNA BYĆ OCZYWISTA.
G
Gość
podjąć taką inicjatywę odpowiednio wcześnie?
Tak, owszem, nie było to chwalebne ze strony władz oficjalnych. Ale przecież do tych władz (myślę o radnych, którzy właściwie są po to, aby TEŻ I WSPOMAGAĆ tą władzę, nie tylko krytykować w czambuł) należą też przedstawiciele PiS... czy któryś z nich spotkał się z definitywna odmową utworzenia takiej delegacji? Nie... bo nie było takiej inicjatywy... a może się mylę?
he, he, kierować winę na WROGIE ugrupowanie łatwo... pierwsza i jedyna zasada: DOKOPAĆ. Nie pomóc, współuczestniczyć, tylko - DOWALIĆ.
Przejdź na stronę główną Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie