Zacięta była tylko część pierwszej połowy. MKS Perła wysoko wygrywa w Chorzowie

ag
Łukasz Kaczanowski
Wynikiem 34:24 dla MKS Perła Lublin zakończyło się wyjazdowe starcie biało-zielonych z zespołem KPR Ruch Chorzów. W pierwszej połowie nie zanosiło się na aż tak wysoką wygraną lublinianek.

Spora część pierwszej połowy była naprawdę zacięta. Co prawda początkowo to MKS wypracował sobie kilkubramkową przewagę i np. w 12. minucie prowadził 8:3. Rywalki podgoniły jednak wynik i dziewięć minut później było już tylko 11:10 dla przyjezdnych. Od tego momentu podopieczne Roberta Lisa miały już kontrolę i na przerwę zeszły przy prowadzeniu 16:11.

Druga część gry to już totalna dominacja biało-zielonych, które ostatecznie pokonały sobotnie rywalki różnicą aż 10 trafień, 34:24. Najwięcej, bo pięć bramek dla lublinianek rzuciła skrzydłowa Dagmara Nocuń.

KPR Ruch Chorzów - MKS Perła Lublin 24:34 (11:16)

KPR: Bednarek, Chojnacka - Sójka 7, Drażyk 6, Polańska 5, Cygan 2, Rodak 2, Kiel 1, Lipok 1, Masłowska, Jaroszewska, Piotrkowska, Doktorczyk, Nimsz, Grabińśka. Kary: 6 min. Trener: Marko Brezic.

MKS: Gawlik, Besen - Nocuń 5, Gęga 4, Kochaniak 4, Łabuda 4, Matuszczyk 4, Rosiak 4, Gadzina 3, Achruk 2, Blazević 2, Olek 1, Szarawaga 1, Królikowska. Kary: 6 min. Trener: Robert Lis.

Sędziowali: Wojciech Kuliński, Sebastian Patyk.