Zaczęli z wysokiego C. Motor rozbił w sparingu Resovię

(Pierwszy mecz ligowy Motor rozegra 24 lutego. Rywalem Górnik Polkowice)
(Pierwszy mecz ligowy Motor rozegra 24 lutego. Rywalem Górnik Polkowice) fot. ilustracyjna: Motor Lublin
W pierwszym z siedmiu zaplanowanych przed rundą wiosenną sparingów, drugoligowy Motor Lublin wygrał u siebie z występującą klasę wyżej Resovią Rzeszów 5:1.

Spotkanie, jak podał klub, „z uwagi na warunki techniczne” odbyło się bez udziału kibiców. A szkoda, bo ci szybko mieliby okazję do radości. Wynik spotkania, z rzutu karnego, już w 3. minucie otworzył Piotr Ceglarz.

Od tego momentu nieco więcej inicjatywy mieli goście z Rzeszowa, ale w 13. minucie, po błędzie stopera – Rubena Hoogenhouta, to żółto-biało-niebiescy mogli podwyższyć prowadzenie. W odpowiedzi z okolic szesnastki uderzał Radosław Adamski, ale dobrze interweniował golkiper miejscowych, Łukasz Budziłek, który kilka dni wcześniej przedłużył umowę z klubem do 2025 roku.

Sobotni mecz był otwartym widowiskiem. Obie ekipy stwarzały sobie sytuacje. Po pół godzinie gry arbiter drugi raz wskazał na wapno, tym razem jednak w polu karnym Motoru. Do piłki podszedł Marek Mróz i zrobiło się 1:1. Przyjezdni mogli pójść za ciosem, ale na posterunku był Budziłek.

W pierwszej odsłonie pojedynku goli już nie oglądaliśmy. – Po zakończeniu części sparingów będziemy chcieli rozegrać serię jedenastek – mówił w rozmowie z Kurierem trener Gonçalo Feio.

(Od początku przygody z Motorem szkoleniowiec systematycznie powtarza, że sukces można osiągnąć tylko dzięki ciężkiej pracy)

Gonçalo Feio. „Dobry zespół musi być zbudowany z dobrych ludzi”

Z Resovią taka odbyła się już w przerwie. 4:3 zwyciężyli w niej goście. Dla Motoru bramki zdobyli Piotr Ceglarz, Marcel Gąsior i zawodnik testowany. Karnego nie wykorzystali Mariusz Rybicki i Przemysław Szarek.

Od początku drugiej połowy na placu gry pojawił się między innymi zakontraktowany w piątek 17-letni lewonożny obrońca młodzieżowych reprezentacji Polski, Filip Luberecki.

Lublinianie od pierwszych minut prezentowali się bardzo dobrze, a efekty w postaci gola przyszły w 53. minucie. Po centrze z lewej strony głową uderzał napastnik testowany. Z jego próbą bramkarz rywali sobie jeszcze poradził, ale przy dobitce Piotra Kusińskiego nie dał rady (2:1).

Motor dalej grał do przodu, ale swoje okazje mieli też przyjezdni. Na kwadrans przed zakończeniem było jednak już 3:1. Dośrodkowanie Michała Króla na bramkę zamienił zawodnik testowany. Chwilę później z trafienia cieszył się najlepszy jesienią w ekipie z Lublina, Rafał Król (4:1).

Jak się okazało, nie był to koniec strzelania. W końcówce swoje drugie trafienie zanotował gracz testowany, ustalając tym samym wynik sobotniego spotkania.

Na koniec odbył się drugi konkurs jedenastek i drugi raz 4:3 lepsza okazała się Resovia. Gole dla żółto-biało-niebieskich zdobyli Rafał Król, Wojciech Reiman i zawodnik testowany. Karnych nie strzelili Sebastian Rudol i Arkadiusz Najemski.

Przed drużyną trenera Feio jeszcze sześć sparingów. Lista poniżej:
Motor - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (sobota, 21.01.2023)
Motor - Jagiellonia Białystok (sobota, 21.01.2023)
Motor - Chełmianka Chełm (piątek, 27.01.2023)
Motor - Górnik Łęczna (sobota, 04.02.2023)
Motor - Siarka Tarnobrzeg (piątek, 10.02.2023) – 2x 90 minut
Motor - Polonia Warszawa (piątek, 17.02.2023) – 2x 90 minut

Motor Lublin – Resovia Rzeszów 5:1 (1:1)
Bramki: Ceglarz 3, Kusiński 53, Testowany 75, 86, R. Król 79 – Mróz 31
Motor: (I połowa); Budziłek – Testowany, Szarek, Zbiciak, Staszak, Gąsior, Rybicki, Złomańczuk, Ceglarz, Lis, Szuta. (II połowa); Budziłek – Rudol, Cichocki (70 Pytka), Najemski, Testowany, Reiman, Kusiński, M. Król, R. Król, Luberecki, Testowany. Trener: Gonçalo Feio

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0