MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zamknięta ul. Filaretów: Znowu stoimy w korkach (RELACJA, ZDJĘCIA)

ms
Zamknięta ul. Filaretów: Znowu stoimy w korkach
Zamknięta ul. Filaretów: Znowu stoimy w korkach Czytelnik
Od czwartku na ul. Filaretów jest wylewany asfalt, więc ulica została zamknięta na trzy dni, a kierowcy stali w kilometrowych korkach. Sprawdzaliśmy dla Państwa, jak sytuacja w tym rejonie wygląda w piątek. Już wiadomo, że Filaretów zostanie otworzona w sobotę o godzinie 4 rano.

Zamknięta ul. Filaretów: Lublin stoi w korkach (FILM, ZDJĘCIA)

Aktualizacja, godz. 18.08
Ratusz poinformował, że ul. Filaretów będzie otwarta już w sobotę, o godzinie 4 rano. To o kilkanaście godzin wcześniej niż pierwotnie zakładano, bo miasto zapowiadało, że ul. Filaretów będzie zamknięta przez trzy dni.

- Właśnie kończymy układanie ostatniej warstwy bitumicznej - poinformował Karol Kieliszek z zespołu prasowego Urzędu Miasta Lublin. - Aby być uczciwym dla kierowców muszę jednak zaznaczyć, że roboty na tym odcinku Filaretów nadal będą trwały, chodzi o układanie chodników i prace przy pasach zieleni.

Aktualizacja, godz. 17.30
Sytuacja w okolicy ul. Filaretów unormowała się.

Aktualizacja, godz. 15:05
Policja zapewnia, że monitoruje sytuację na rondzie przy ZUS. - Sześciu policjantów jest na miejscu od jakichś czterdziestu minut. Po popołudniowym szczycie wrócą do swoich zadań - zapowiada Renata Laszczka-Rusek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Aktualizacja, godz. 14:52
- Korki zaczęły się jeszcze przed godziną 15. Obecnie autobusy są opóźnione nawet o 25, 30 minut. Tak jest w przypadku linii 14, 26, 31 oraz 39. Rano było spokojnie, więc mieliśmy nadzieję, że tak będzie do wieczora - mówi Weronika Opasiak, rzeczniczka prasowa MPK w Lublinie.

Nie mamy dla Państwa dobrej wiadomości. - Przypuszczam, że podobnie jak było w czwartek, będziemy stać w korku do godziny 18, a nawet 19 - dodaje Weronika Opasiak.

Aktualizacja, godz. 14:40
Na popołudniowy szczyt nakładają się weekendowe wyjazdy. Efekt? Okolice zamkniętej Filaretów znowu stoją w gigantycznym korku. Kierowcy, którzy tracą czas z tego powodu są wściekli. "Rano pod Leclerkiem policjanci kierowali ruchem, to się jechało płynnie. Pojechali i jeden wielki burdel na rondzie. A karetki to mają przesrane!" - to tylko jeden z komentarzy, jaki znalazł się pod naszym tekstem.

Aktualizacja, godz. 14:26
Nasz Czytelnik właśnie wysłał do nas maila takiej treści: "Nawiązuję do wczorajszego i dzisiejszego korka na LSM. Mam krótkie pytanie: czy można zadzwonić do policji (uwag ludzi nie przyjmują) aby wysłać ich na rondo przed Leclerkiem?
Rano byli i było spoko, teraz korki sięgają odpowiednio Al. Kraśnickich i ZUS-u. Do tego dochodzą karetki, które nie mogą się przecisnąć. Za chwilę zaczyna się szczyt i trzeba działać szybko. Potrzebna jest tam policja. Wystarczy na dwie godziny do 17 i wszystkim ułatwi życie, zwłaszcza że kierowcy sami sobie blokują wjazd na skrzyżowanie."

Aktualizacja, godz. 13:30
Ratusz zapewnia, że prace na Filaretów, wymagające wyłączenia ulicy z ruchu, zakończą się w terminie. - Na pewno w niedzielę ulica będzie przejezdna, a być może uda nam się otworzyć już wcześniej - zapowiada Karol Kieliszek z zespołu prasowego Urzędu Miasta Lublin. Jednocześnie podkreśla: - Dzisiaj rano nie było korków. Potwierdziło się więc, że zawsze najgorszy jest pierwszy dzień po zmianie organizacji ruchu.

***

Początek dnia był spokojny. Przed godziną 7 ulica Filaretów, na otwartym odcinku od ul. Jana Pawła do Zana, była przejezdna. Tak samo było na ul. Zana. Jednak korek na ul. Nadbystrzyckiej w stronę centrum sięgał aż do skrzyżowania z ul. Magdaleny Brzeskiej.

Po godzinie 8 można było natomiast odnieść wrażenie, że aut w rejonie Filaretów jest zdecydowanie mniej niż w inne dni o tej porze. Ruch odbywał się płynnie.

- Dzisiaj jest zdecydowanie lepiej niż w czwartek, kierowcy nie skarżą się na korki. Opóźnienia autobusów w rejonie ul. Filaretów sięgają kilku minut - informuje Weronika Opasiak, rzeczniczka prasowa MPK.

- Jest lepiej - usłyszeliśmy z kolei w jednej z lubelskich korporacji taksówkarskich.

- Obecnie ruch odbywa się płynnie, ale sytuacja cały czas jest monitorowana. Jeśli będzie taka potrzeba, będziemy kierować ruchem - zapewnia Renata Laszczka-Rusek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Sytuacja zaczęła się zagęszczać przed godziną 9. - Ulica Nadbystrzycka w stronę centrum stoi. Zakorkowana jest również cała ul. Zana od Filaretów do Nadbystrzyckiej - napisała do nas Czytelniczka Sylwia.

Na czas zamknięcia ul. Filaretów, na odcinku od Zana do Głębokiej, sygnalizacja świetlna na rondzie przy ZUS-ie została
wyłączona.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski