Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zamknięte ulice, objazdy dla autobusów i trolejbusów. Lublin przygotowuje się do Tour de Pologne

Dwa ciężkie dni dla lubelskich kierowców oraz pasażerów komunikacji miejskiej. W piątek (29.07) część ulic w centrum: 3 Maja, Krakowskie Przedmieście została zamknięta dla ruchu. Trasy zmieniło 21 linii autobusowych i trolejbusowych. Powód? Wyścig Tor de Pologne.

W sobotę (30.07) w Lublinie zaplanowano metę pierwszego etapu wyścigu Tour de Pologne. Dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej oznacza to duże utrudnienia w przemieszczaniu się po mieście. Utrudnienia potrwają od piątku od godz. 8 do soboty do godz. 22.

Piątek (29.07)

 • całkowite zamknięcie dla ruchu ulic: Dolnej 3 Maja, 3 Maja i Krakowskie Przedmieście
 • zamknięcie prawoskrętu i lewoskrętu z al. Solidarności w ul. Dolną 3 Maja; ul. Radziwiłłowskiej od ul. Niecałej; ul. Żołnierzy Niepodległej od ul. Ogrodowej;
 • wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na ul. Ogrodowej;
 • zamknięcie ul. Kołłątaja na odcinku od ul. Peowiaków; ul. Chopina od ul. Hipotecznej oraz ul. Ewangelickiej od ul. Jasnej;
 • utrzymanie nakazu skrętu w prawo z Al. Racławickich w ul. Lipową na skrzyżowaniu Al. Racławickie – ul. Lipowa – ul. Krakowskie Przedmieście.
 • Trasy zmieniło 17 linii autobusowych i cztery trolejbusowe: 2, 3, 4, 7, 12, 13, 15, 18, 20, 26, 31, 32, 40, 44, 55, 57, 74, 150, 151, 155, 158.

Sobota (30.07)

Podobnie jak w piątek zamknięte 3 Maja i Krakowskie Przedmieście;

Objazdy dla komunikacji miejskiej;

 • Godz. 11 -14.30 - Utrudnienia towarzyszące wyścigowi Tour de Pologne Junior

Trasa wyścigu przebiega ulicami: ul. Krakowskie Przedmieście, ul. Lipową, ul. Marii Skłodowskiej-Curie, ul. Akademicką, ul. Radziszewskiego, ul. Sowińskiego, ul. Poniatowskiego, ul. Popiełuszki, ul. Długosza, ul. Leszczyńskiego, ul. Czechowską oraz ul. 3 Maja - wszystkie znajdujące się na trasie odcinki zostaną zamknięte dla ruchu.

Ponadto, zmiany w ruchu obejmują:

 • zamknięcie ul. Wieniawskiej od ul. Bieczyńskiego;
 • zamknięcie ul. Okopowej od ul. Chopina;
 • ustawienie zapór na skrzyżowaniu ul. Okopowa – ul. Lipowa (aby umożliwić przejazd z ul. Lipowej w ul. Okopową);
 • zamknięcie bocznych wlotów ul. Marii Curie-Skłodowskiej: ul. Grottgera i Uniwersyteckiej;
 • zamknięcie ul. Akademickiej od ul. Obrońców Pokoju;
 • zamknięcie ul. Sowińskiego od ul. Głębokiej oraz bocznych wlotów ul. Sowińskiego: ul. Langiewicza i Weteranów;
 • skierowanie ruchu z Al. Racławickich od strony ronda Honorowych Krwiodawców w kierunku ul. Głowackiego;
 • zamknięcie wzdłuż ul. Czechowskiej wjazdów na parkingi oraz stację paliw;
 • zamknięcie ul. Ogrodowej prasowego ratusza.

Służby mundurowe zabezpieczą ruch w obrębie ronda Kuklińskiego, zjazdu z ul. Poniatowskiego na al. Solidarności, skrzyżowania ul. Czechowska – ul. Lubomelska oraz na pozostałych skrzyżowaniach.

Sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach: ul. Radziwiłłowska – ul. 3 Maja, ul. Krakowskie Przedmieście – ul. Kołłątaja oraz ul. Krakowskie Przedmieście – ul. Chopina – ul. Ewangelicka będą funkcjonować w trybie „żółty pulsujący”. od strony ul. Czechowskiej – wjazd zapewniony w obu kierunkach od ul. Żołnierzy Niepodległej.

Sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Radziwiłłowska – ul. 3 Maja oraz ul. Krakowskie Przedmieście – ul. Kołłątaja będą pracować w trybie „żółty pulsujący”.

Kolarze „dorosłego” Tour de Pologne wjadą w sobotę do Lublina ulicą Nałęczowską. Następnie pojadą: al. Kraśnicką, Al. Racławickimi, ul. Poniatowskiego, al. Solidarności, ul. Dolną 3 Maja, ul. 3 Maja, ul. Krakowskie Przedmieście i dotrą na pl. Litewski. Organizatorzy wyścigu spodziewają się, że kolarze dotrą na do Lublina na al. Kraśnicką – w zależności od tempa przejazdu - między godz. 16.20 a godz. 16.46.

- Przed wjazdem peletonu do Lublina, w sobotę od godziny 15.30, nastąpi zamknięcie al. Solidarności, na odcinku od wiaduktu Poniatowskiego do ul. Dolna 3 Maja. Pojazdy zostaną skierowane łącznicą na ul. Smorawińskiego. W tym czasie zostanie utrzymane zamknięcie ul. Wieniawskiej od ul. Bieczyńskiego – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego ratusza.

I dodaje: - Służby mundurowe zabezpieczą ruch w obrębie ronda Kuklińskiego, zjazdu z ul. Poniatowskiego na al. Solidarności, skrzyżowania ul. Czechowska – ul. Lubomelska oraz na pozostałych skrzyżowaniach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Parada Motocyklistów w Łodzi

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski