Zamość: Czy radni byli zastraszani w sprawie TV Trwam?

Joanna Nowicka
Rada Miejska w Zamościu
Rada Miejska w Zamościu JN
Udostępnij:
Dwójka zamojskich radnych, twierdzi że byli zastraszani ponieważ nie głosowali za apelem w sprawie przyznania rozgłośni o. Rydzyka miejsca na multipleksie cyfrowym. Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie.

20 marca na posiedzeniu komisji oświatowej radni sformułowali treść stanowiska w sprawie TV Trwam: - Przyjmując stanowisko solidaryzujemy się z innymi samorządami wyrażającymi troskę o pluralizm mediów i ład demokratyczny w eterze - czytaliśmy w propozycji. Tekst kończył się apelem o zmianę decyzji. Treść poddano pod głosowanie na ostatniej sesji rady Miejskiej, 26 marca. Za głosowało 11 radnych, 5 przeciw a 5 wstrzymało się od głosu.

Przegłosowanie projektu nie należało do oczywistości, bo podczas styczniowej i lutowej sesji radni zadecydowali, że w ogóle nie będą się tematem.

Pomysł zabierania głosu w sprawie telewizji o. Rydzyka wzbudził kontrowersję i tym razem: - Nie zgadzam się z treścią stanowiska. Większość mieszkańców nie popiera tej inicjatywy i moim obowiązkiem jest powiedzenie o tym i głosowanie przeciw - stwierdziła radna Marta Pfeifer.

Podobną opinię wyraził radny Jacek Danel i dodał, że problemy TV Trwam nie powinny aż tak absorbować zamojskich radnych: - Zdaję sobie sprawę z tego, że obecna polityka rządu jest antykościelna i decyzja o której mowa to decyzja polityczna, ale to nie jest sprawa samorządu - powiedział.

Po dyskusji i głosowaniu przyszedł czas na przerwę w obradach, po której radna Marta Pfeifer stwierdziła, że jedna obecnych na sali zwolenniczek TV Trwam groziła jej i jej rodzinie.

Co to były za groźby?: - Pani stwierdziła najpierw, że walczę z Kościołem i religią. Powiedziała to z agresją, więc nie odpowiedziałam - relacjonuje Marta Pfeifer - Później padły słowa, że już tu długo nie pobędę. To też mnie zbyt nie ruszyło, ale w dalszej kolejności usłyszałam, że powinnam uważać, bo mam rodzinę. Zadałam tej kobiecie pytanie czy mi grozi. A ona na to, że tak.

Obok Pań stało kilka osób: - Słyszałem strzępki zdań. Coś o rodzinie a później pytanie "czy Pani mi grozi". Ta kobieta odeszła, kiedy media zainteresowały się rozmową - tłumaczy jeden z lokalnych dziennikarzy.

Po sesji radna zawiadomiła o zdarzeniu policję. Rzecznik zamojskiej komendy potwierdza, że wpłynęło w tej sprawie zawiadomienia: - Prowadzimy postępowanie w tej sprawie - mówi Joanna Kopeć.

To jednak nie koniec historii, bo nie tylko radna Pfeifer miała mieć nieprzyjemności związane z TV Trwam: - Miałem o tym nie mówić, ale powiem. Mnie też spotykały ostatnio przykrości - wyznał radny Jacek Danel - Musiałem zmienić numer telefonu stacjonarnego, bo dostawałem telefony, że jestem niepotrzebny w Zamościu, że jestem znajda i powinienem się wynosić. Usłyszałem też, że jestem niewierzący i Pan Bóg się na mnie obrazi jak nie będę głosował za Trwam. Rozumiem wiele, ale nie takie zagrania.

W Zamościu zebrano zebrano blisko 10 tys. podpisów za apelem w sprawie TV Trwam. Stanowisko przyjęte na sesji Rady Miejskiej zostanie przekazane do KRRiT.


Nasze serwisy:
Serwis gospodarczy - Wybierz Lublin
Serwis turystyczny - Perły i Perełki Lubelszczyzny
Serwis dla fanów spottingu i lotnictwa - Samoloty nad Lubelszczyzną
Miasto widziane z samolotu - Lublin z lotu ptaka
Nasze filmy - Puls Polski


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 25

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

r
renata
a może mieszkasz w Chinach albo na Białorusi, tam te metody są dopuszczalne, w naszym demokratycznym państwie są jasno określone zasady udzielania koncesji, twoja telewizja ich nie spełniła a to za sprawą ojca dyrektora, któremu ślepia zarosły złotówkami i nie ma ochoty dzielić się tym ze stacją nadawczą trwam, wyjmij zaskórniai i wspomóż boednego ojczulka Tadzia
r
renata
metoda działania tzw moherów, krzyk , lament,gwizdy, machanie krzyżami na lewo i prawo, straszenie szatanem, ekskomuniką i tym podobnymi zabiegami średniowiecznej jezuickiej idelogii, to jest metoda rydzykowskiej i masłowskiej walki o pieniądze
d
dr Marco
Ta hydra jest nienasycona.
G
Gość
przydzieloną BEZPŁATNIE częstotliwość telewizyjną ogólnokrajowa, nadaje na bieżąco (i nic z tego nie wynika dla PO)... a że teraz przechodzi się z "analogu" na "cyfrę" przy współudziale finansowym zainteresowanych rozgłośni - to dlaczego TV Trwam miała by również nie współuczestniczyć w tym finansowaniu? Skoro jej nie stać - to dlaczego niby państwo ma ZNOWU fundować jej dostęp do multipleksów? Ponownie chce WYMUSIĆ na państwie darmowy dostęp? Ogłoście zbiórkę pieniędzy, przekażcie je TV Trwam w darowiźnie, jako że jest to firma PRYWATNA, wtedy firma będzie mogła współfinansować prace związane ze zmianą technologii nadawania, a nie jest to tania zabawa - i macie ja "na cyfrze"...
Spełni warunki finansowe? Nikt nie zabroni dostępu.
e
edyta
katole zaczną płacić haracz na swoich dyrektorów,a wtedy okaże sie ile jest ich,czy 95%,,,,czy mniej
d
dr Marco
Jeszcze jakiś moher wpadnie na pomysł przegrzebać tam ziemię i dawaj, siać terror na pięknej Zamojszczyźnie. Nie nalęzy tego wykluczać, wszak pod wpływem radyja ktoś ruszy na Święta Wojnę z niewiernym...
G
Gość
przykłady agresywnych zachowań, obecnie i w przeszłości - ze strony ludzi "szczególnie oddanych wierze" są liczne i znane - choć nie przyjmowane do wiadomości przez takich ludzi. Co nie zmienia wymowy FAKTÓW.
Co do Trwam i KRRiT - warunki przystąpienia do multipleksu cyfrowego były jasne, ogłaszane odpowiednio wcześnie - skoro firma TV Trwam ich nie spełnia, słusznie nie uzyskała dostępu. Skoro jednak posiada tylu zwolenników - skrzyknijcie się, wspomóżcie swoją telewizję FINANSOWO tak, aby mogła wykupić miejsce w multipleksie ogólnokrajowym - i po problemie. Z czasem będą ogłaszane następne przetargi... Ale wy wolicie SZANTAŻOWAĆ.
Z cichym poparciem właściciela rozgłośni, który już raz BEZ WYKUPOWANIA częstotliwości ogólnokrajowej - otrzymał ją - więc próbuje powtórzyć ten numer podjudzając swoich zwolenników (tylko nie piszcie, że tu chodzi o wiarę, bo to akurat nie jest prawdą, to jest interes) - no cóż, również nie pierwszy raz podobnie czyni...
Wniosek? Widać siła przebicia idei głoszonych przez p. Rydzyka i jego rozgłośnie nie taka wielka jest, skoro musi uciekać się do podobnych zagrań... a nazbyt często jego głoszenia są mylone z WIARĄ KATOLICKĄ.
Redemptoryści, jako pewnego rodzaju ODŁAM Kościoła Katolickiego nie podlegają uzgodnieniom konkordatu, więc państwo nie ma obowiązku wspierania ich starań...
B
Bolek
TV TRWAM NIE DOSTANIE KONCESJI - wybijcie sobie z głowy. Niektórzy pamiętają walkę Solidarności o 1 godzinę w TVP i to było: "być albo nie być" dla komuchów. Teraz danie koncesji TRWAM to dokładnie śmierć lub przetrwanie PO. Platforma baardzo wiele może poświęcić, nawet prestiż międzynarodowy, łamać bezczelnie prawo ale NIGDY PRZENIGDY TV TRWAM NIE DOSTANIE KONCESJI.
Oni nie dopuszczą że jednym kliknięciem przełączasz z tefałenu24polsat na trwam i słyszysz o 540 stopni odwrotny komentarz, pełną wiadomość, sensowny komentarz bez kpin, spokojną rozmowę a nie kwadrostereo zakrzykiwanie zagłuszaznie rozmówcy ﯗﺾﺨﺒﯖﻱﯗﺾﺨﺒﯖ japanunieprzerywałem!!!!!
v
veni
Polska ściana wschodnia ... i tyle w temacie
Z
ZIBI
TAK TO JEST JEDYNY KONTAKT Z SZATANEM NIE Z BOGIEM. PYTANIE CZY RYDZYK DAJE KOMUKOLWIEK BOGA ON TYLKO KOCHA MAMONE ,NIENAWIŚĆ, RASIZM I UCZY TEGO WSZYSTKIEGO SWOICH SŁUCHACZY.
m
majdaniec
Misją radnych gminnych jest działanie w interesie i dla dobra mieszkańców oraz swojej gminy/miasta. Nie po to wybraliśmy Was byście wspierali prywatny bisnes łobuza kryjącego się za sutanną. Dzieło TV Trwam i Radia Maryja to nie dzieło Boże tylko cwaniaka ,który wykorzystuje łatwowiernych katolików. Nie wpisujcie się w rydzykową propagandę! Nie jest to Wasza rola jako radnych. Są ważniejsze sprawy do załatwienia w Zamości niż wazelinownie T.Rydzykowi. Wyborcy -mam nadzieję -wezmą to pod uwagę ,że zajmujecie się pierdołami a nie tym, czym powinniście.
Z
ZIBI
PIS I KLER TO NIE TERORYŚCI TYLKO WREDNI OKUPANCI Z WATYKANU.
H
HistoryJa
Pamiętasz jeszcze jak funkcjonariusze SB znaleźli w mieszkaniu ciotki ks. Jerzego granaty, pistolety i ostrą amunicję, które wcześniej w nocy sami tam znosili?
Minęło od tego czasu niemal 30 lat, a metody widać, że niemal te same w zwalczaniu idei KK co przed laty.

Jutro okaże się, że pomylili straszących albo przedmiot zastraszania ale w podświadomosci zostanie, że sprzymierzeńcy TV Trwam to terroryści...
G
Gern
Mt 6:1-6,16-18 - kto chętny ten znajdzie.
Cóż, nie mam zielonego pojęcia jaka część protestujących zna Ewangelię, jeszcze mniej przeczytało choćby Pismo Święte. Znana jest skaza na naszym systemie edukacji, która sprawia, że ludzie nie rozumieją co czytają. Żaden ze mnie teolog ale patrząc na życie Jezusa odnoszę wrażenie, że nie do końca o to Mu chodziło, jakoś grożenie rodzinie nijak nie przystaje do przebaczenia nierządnicy, powstrzymania miecza ucznia gdy ten chciał obronić Go przed pojmanie, czy też w końcu wstawiennictwu u Ojca za swoimi oprawcami.
G
Gość
....że w ogóle nie będą się tematem. co chodzi w tym stwierdzeniu?
A wogóle ko kilkunastodniowym pobycie w Polsce (Lublin i okolice) stwierdziłem,że krajem rządzą terroryści spod znaku PiS oraz katolickiego głosu w twoim domu -radia Maryja
Współczuję mieszkańcom Polski
Przejdź na stronę główną Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie