Zapaśnicy z Lubelszczyzny zdobyli trzy medale w MP seniorów w stylu wolnym

Krystian Brzozowski zdobył swój kolejny złoty medal mistrzostw Polski seniorów
Krystian Brzozowski zdobył swój kolejny złoty medal mistrzostw Polski seniorów Karol Wiśniewski
Trzy medale, w tym dwa złote wywalczyli reprezentanci Górnika Łęczna podczas mistrzostw Polski seniorów w stylu wolnym. Krajowy czempionat rozegrany został w sobotę (4 czerwca), a areną zmagań była hala Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komornikach koło Poznania.

Na najwyższym stopniu podium stanęli Krystian Brzozowski w kategorii do 74 kg oraz Radosław Marcinkiewicz w wadze do 84 kg.

Pierwszy z nich pokonał w pojedynku finałowym Adama Sobieraja z Grunwalda Poznań, natomiast drugi okazał się lepszy od Patryka Dublinowskiego z AKS Białogard.

Z brązowym medalem powróci natomiast z Komornik Marcin Pawlak, rywalizujący w kategorii do 60 kg. Tytuł mistrzowski zdobył w tej wadze Krzysztof Bieńkowski z AKS Białogard, zaś srebrny Radosław Kisiel z Grunwalda Poznań.

W mistrzostwach startowali również inni reprezentanci z województwa lubelskiego, zajmując jednak dalsze lokaty. Radosław Kurowski z Górnika Łęczna był piąty w kategorii do 55 kg, natomiast siódma pozycja w tej samej wadze przypadła jego koledze klubowemu Gerardowi Ośko. W wadze do 60 kg siódmy był Rafał Bieniek z łęczyńskiego Górnika, natomiast tuż za nim uplasował się Bartłomiej Żuraw z Iskry Spiczyn. Z kolei w kategorii do 66 kg na ósmym miejscu zakończył zmagania Sebastian Kaczmarczyk z Górnika Łęczna.

Warto również dodać, że Górnik Łęczna z dorobkiem 171 pkt., sklasyfikowany został na czwartej pozycji w rywalizacji drużynowej. Triumfowała ekipa AKS Białogard (281 pkt.), przed Grunwaldem Poznań (242 pkt.) oraz Slavią Ruda Śląska (188 pkt.).

W imprezie wystartowało 83 zapaśników, reprezentujących 29 z całej Polski.