Zapaśniczki Cementu-Gryfa Chełm wróciły z Karlina z pięcioma medalami

szupti
(Zapaśniczki Cementu-Gryfa Chełm. Od lewej stoją: Olha Padoshyk, Anna Kamola, Marta Gajowniczek, Alicja Nowosad i Monika Dadas) Cement-Gryf Chełm
W Karlinie został rozegrany 1. Puchar Polski kadetek i Turniej Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszechradzkich w zapasach. W imprezie pięć medali zdobyły zawodniczki Cementu-Gryfa Chełm, stając trzy razy na najwyższym stopniu podium.

W Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszechradzkich, w kategorii wagowej do 62 kg triumfowała Olha Padoshyk. Stufdentka Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie, w pojedynku finałowym nie dała szans Natalii Bednarskiej, reprezentującej barwy Stowarzyszenia Centrum SIR Staszów.

Drugie złoto w tej samej imprezie było dziełem, Alicji Nowosad, uczennicy IV LO w Chełmie. Zawodniczka w finale pokonała Karolinę Domaszuk (LUKS Amator Juchnowiec).

W wadze do 55 kg, na najniższym stopniu podium stanęła ponadto Monika Dadas, uczennica Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie.

Z kolei w 1. Pucharze Polski kadetek, po złoto sięgnęła Marta Gajowniczek. Uczennica Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie,rywalizująca w kategorii do 65 kg w finałowym starciu wygrała z Pauliną Rejter (GKS Cartusia Kartuzy).

Ostatni medal spośród przedstawicielek Cementu-Gryfa wywalczyła Anna Kamola, zdobywając srebro w wadze do 61 kg. Uczennica I LO w Chełmie musiała uznać jedynie wyższość Emilii ŚwierczewskIEJ z LKS Dąb Brzeźnica.

Brąz w Karlinie dorzuciła ponadto reprezentantka LUKS Suples Kraśnik - Agnieszka Bryczek, stając na najniższym stopniu podium w kategrii do 73 kg.