Zapaśnik Cementu-Gryfa Chełm Szymon Szymonowicz wicemistrzem Polski seniorów w stylu klasycznym

Lubelski Sport
matariały prywatne
Szymon Szymonowicz z Cementu Gryfa Chełm zdobył srebrny medal w kategorii wagowej do 87 kg podczas mistrzostw Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Czempionat został rozegrany w Radomiu. W finale chełmianin przegrał z Arkadiuszem Kułynyczem z Olimpijczyka Radom.

Brązowe medale w tej wadze przypadły natomiast Sewerynowi Szrederowi (AZS-AWF Warszawa) oraz Filipowi Kazimierczakowi (GKS Bełchatów). Na piątym miejscu w wadze do 63 kg został sklasyfikowany zaś kolejny reprezentant chełmskiego klubu - Michał Biskupski.

W klasyfikacji klubowej triumfował Olimpijczyk Radom (461 pkt.), wyprzedzając AKS Piotrków Trybunalski (332 pkt.) oraz AZS-AWF Warszawa (318 pkt.). Cement-Gryf z dorobkiem 58 pkt. uplasował się na ósmej pozycji. Z kolei w punktacji województw lubelskie było siódme. Wygrało mazowieckie, przed łódzkim i śląskim.

W dniach 9-10 października w Krotoszynie odbędą się 73. Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym, natomiast w dniach 10-11 października w Dzierżoniowie zostaną rozegrane 28. Mistrzostwa Polski Seniorek w zapasach kobiet.

Żużlowe zawody z cyklu Speedway of Nations zorganizuje w paź...