Zapasy: Aleksandra Wólczyńska (Suples Kraśnik) wicemistrzynią Europy kadetek

Aleksandra Wólczyńska z Suplesu Kraśnik wywalczyła srebrny medal w kategorii do 56 kg podczas zapaśniczych mistrzostw Europy kadetek i kadetów, które od 18 czerwca są rozgrywane w czarnogórskim Barze.

16-letnia kraśniczanka w 1/8 finału pokonała Włoszkę Patrizię Liuzzi (5:0), w ćwierćfinale okazała się lepsza od Rosjanki Marii Kotsarewej (3:0), w półfinale nie dała żadnych szans reprezentantce Mołdawii Ninie Bodisteanu (5:0), natomiast w decydującym pojedynku o złoto przegrała z Norweżką Grace Jacob Bullen (0:5).

Największymi tegorocznymi sukcesami Wólczyńskiej były wygrane w międzynarodowych mistrzostwach Polski (Brzeżnica) oraz w 1. Pucharze Polski (Piotrków Trybunalski).