Zapasy: Aleksandra Wólczyńska z Suplesu Kraśnik wicemistrzynią świata kadetek

Aleksandra Wólczyńska z Suplesu Kraśnik wywalczyła srebrny medal w kategorii wagowej do 56 kg podczas zapaśniczych mistrzostw świata kadetów, które od 20 sierpnia odbywają się w serbskim Zrenjaninie.

Utalentowana kraśniczanka w drodze do finału pokonała kolejno: Hinduskę Komari Manju, Rumunkę Alexandrę Anghel oraz Madinę Bakbergenową z Kazachstanu. W pojedynku finałowym Wólczyńska przegrała natomiast z reprezentantką Rosji Marią Kotsarewą. Na najniższym stopniu podium stanęły zaś Madina Bakbergenowa i Teshya Alo ze Stanów Zjednoczonych.

To już kolejny tegoroczny sukces 16-letniej Wólczyńskiej, bowiem w czerwcu w czarnogórskim Barze kraśnicka zapaśniczka została wicemistrzynią Europy kadetek. Warto zaznaczyć, że wówczas w ćwierćfinale pokonała Rosjankę Kotsarewą, której teraz nie dała rady w starciu finałowym serbskiego czempionatu.

Swoją pierwszą walkę w mistrzostwach globu w Zrenjaninie przegrała natomiast Alicja Piersa z Cementu Gryfa Chełm (43 kg), ulegając Rumunce Evanghelinie Christinie Rusteac.