Zapasy: Grzegorz Mielniczuk z Cementu Gryfa Chełm triumfował w Pucharze Polski kadetów

Grzegorz Mielniczuk (w środku) razem ze swoimi kolegami klubowymi
Grzegorz Mielniczuk (w środku) razem ze swoimi kolegami klubowymi archiwum klubu
Udostępnij:
Grzegorz Mielniczuk z Cementu Gryfa Chełm triumfował w kategorii 63 kg podczas Pucharu Polski kadetów w zapasach (styl klasyczny), rozegranym w dniach 10-11 marca w Janowie Lubelskim.

Chełmianin w pojedynku finałowym pokonał Krzysztofa Niklasa z Cartusii Kartuzy. Na najniższym stopniu podium stawali natomiast Oskar Meier (Cartusia Kartuzy) i Mateusz Ułasewicz (Orlęta Trzciel).

Srebrny krążek w wadze 54 kg wywalczył ponadto Wojciech Todys z Olimpu Janów Lubelski, natomiast w kategorii 100 kg brąz przypadł Przemysławowi Jaremczukowi z Agrosu Zamość.

W klasyfikacji drużynowej janowskich zawodów zwyciężyła ekipa Cartusii Kartuzy (56 pkt.), wyprzedzając zespoły Legii 1926 Warszawa (21 pkt.) i Sobieskiego Poznań (19 pkt.). W turnieju wystartowało 255. zapaśników, reprezentujących 53. kluby z całej Polski.