Zapasy: Katarzyna Krawczyk z Cementu Gryfa Chełm tym razem wraca bez medalu ME seniorek

Katarzyna Krawczyk (Cement Gryf Chełm) startowała w Belgradzie w kategorii wagowej 59 kg archiwum klubu
Udostępnij:
Katarzyna Krawczyk z Cementu Gryfa Chełm wywalczyła dziewiątą lokatę podczas zapaśniczych mistrzostw Europy seniorów, które od 5 marca rozgrywane są w stolicy Serbii Belgradzie.

Przeciwniczką chełmianki w 1/8 finału, startującej tym razem w wyższej kategorii wagowej - 59 kg była reprezentantka Turcji Hafize Sahin. Krawczyk nie dała rywalce żadnych szans, wygrywając 3:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Kolejną przeciwniczką Katarzyny Krawczyk w ćwierćfinale była bardzo utytułowana zawodniczka, była mistrzyni Starego Kontynentu, triumfatorka Golden Grand Prix oraz piąta zawodniczka globu - Rosjanka Anna Polowniewa. Podopieczna Jana Godlewskiego nie dała rady zapaśniczce z Rosji, przegrywając 1:3 (0:1, 2:3). Niestety pogromczyni Kasi Krawczyk, przegrała w półfinale z Łotyszką i Polka nie mogła walczyć w repasażach

Mistrzynią Europy w tej kategorii została Ganna Vasylenko z Ukrainy, pokonując w pojedynku finałowym Anastasiję Grigorjevą z Łotwy. Na najniższym stopniu podium stanęły natomiast: Sona Ahmadli z Azerbejdżanu oraz Ludmila Cristea z Mołdawii.

Znakomity występ na serbskich matach zanotowała Iwona Matkowska (Agros Żary), zdobywając złoto w kategorii wagowej 51 kg. Srebro wywalczyła Ukrainka Oleksandra Kohut, natomiast brązowe krążki przypadły: Aleksandrze Engelhardt (Niemcy) i Katii Krasnowej (Rosja).

Na europejskim czempionacie, nie można było zdobyć kwalifikacji olimpijskich. Przypomnijmy, że paszporty do Londynu można będzie zdobywać na trzech turniejach kwalifikacyjnych - kwietniowym w Bułgarii, tydzień później w Chinach i na początku maja w Finlandii. Katarzyna Krawczyk wystartuje już w tym pierwszym (18-22 kwietnia, Sofia), w olimpijskiej kategorii 55 kg.