Zapasy: Krawczyk i Pietrzyk poza podium w Grand Prix Niemiec w Dormagen

Agata Pietrzyk z Suplesu Kraśnik walczyła w kategorii 55 kg
Agata Pietrzyk z Suplesu Kraśnik walczyła w kategorii 55 kg Karol Wiśniewski
Katarzyna Krawczyk z Cementu Gryfa Chełm oraz Agata Pietrzyk z Suplesu Kraśnik powrócą bez z medalu z międzynarodowego turnieju zapaśniczego Grand Prix of Germany - 14th International Hans von Zons Tournament. Impreza rozegrana została w sobotę i niedzielę (11-12 czerwca) w niemieckiej miejscowości Dormagen.

Zarówno chełmianka, jak i kraśniczanka walczyły w olimpijskiej kategorii 55 kg, rywalizując o miejsce w reprezentacji Polski na tegoroczne mistrzostwa świata seniorów w tureckim Istambule oraz igrzyska olimpijskie w Londynie.

Krawczyk w pierwszej rundzie pokonała Jazmyne Barker z Kanady (4:1, 2:1), natomiast w ćwierćfinale uległa utytułowanej reprezentantce Francji Ann Gomis (0:2, 0:1). W pojedynku repasażowym od zapaśniczki z Chełma, okazała się lepsza Francuzka Maïté Piva (0:1, 2:0, 1:4).

Pietrzyk w pierwszej rundzie nie dała szans Kanadyjce Andrei Ross (6:0), natomiast w walce ćwierćfinałowej nie sprostała jej rodaczce Samancie Stewart (2:3).

Reprezentantki Polski zdobyły w Niemczech ogółem pięć krążków. W niedzielnych finałach złoty medal zdobyła Iwona Matkowska w wadze 48 kg. Wcześniej w półfinale po raz drugi w tym roku pokonała mistrzynię olimpijską z Pekinu Kanadyjkę Carol Huynh. Srebrny medal wywalczyła Monika Michalik (63 kg), a brązowe Anna Łukasiak (51 kg), Marzena Michalik (59 kg) i Agnieszka Wieszczek- Kordus (72 kg). W klasyfikacji zespołowej Polki zajęły drugie miejsce. Wygrały zawodniczki z Kanady, natomiast na trzecim miejscu sklasyfikowana została Francja.

W Niemczech startowała również Klaudia Szafrańska z Cementu Gryfa Chełm, rywalizująca w kadetkach (40 kg), wygrywajac jedną walkę, a trzy przegrywając. Chełmianka okazała się lepsza od Szwedki Emmy Mared, ulegając natomiast Francuzce Ninie Salhaoui, Rosjance Aziyocie Khomushko oraz Niemce Luisie Springmann.

Trenerem polskiej kadry seniorek jest lublinianin Jan Godlewski, natomiast jednym z sędziów turnieju był Krzysztof Boryc, również z Lublina.