Zapasy: Krawczyk i Pietrzyk wracają z mistrzostw świata bez medalu

Katarzyna Krawczyk (Cement Gryf Chełm) walczyła w kategorii 55 kg
Katarzyna Krawczyk (Cement Gryf Chełm) walczyła w kategorii 55 kg zapasy.org
Bez medalu i bez kwalifikacji olimpijskiej do Londynu (2012) zakończyły swój start w mistrzostwach świata seniorów w tureckim Stambule zapaśniczki z klubów Lubelszczyzny - Katarzyna Krawczyk z Cementu Gryfa Chełm oraz Agata Pietrzyk z Suplesu Kraśnik.

Chełmianka rywalizująca w olimpijskiej kategorii 55 kg, pokonała w pierwszej rundzie Nicole Hauptmann z Niemiec 5-0 (1-3, 6-0, 3-0), natomiast w drugiej nie dała szans reprezentantce Tunezjii Marwie Amri, pokonując rywalkę 3-1 (1-1, 1-0). Przeciwniczką chełmskiej zapaśniczki w 1/4 finału była natomiast Ukrainka Tetyana Lazareva. Krawczyk niestety nie sprostała rywalce, przegrywając 1-3 (0-2, 4-5). Reprezentantka Ukrainy przegrała później w półfinale, w efekcie czego zapaśniczka z Chełma nie miała już szans na występ w repesażu. Ostatecznie Krawczyk w gronie 41. zawodniczek, sklasyfikowana została na dziewiątej pozycji.

- Nie jestem do końca zadowolona ze startu. Losowanie było dla mnie korzystne, jednak nie wykorzystałam szansy, którą otrzymałam. Zabrakło mi jednej wygranej walki, by wywalczyć paszport do Londynu - powiedziała Katarzyna Krawczyk. - Przegrałam nieznacznie walkę z Ukrainką, bowiem nie do końca dobrze taktycznie podeszłam do tego pojedynku i nie zrealizowałam wszystkich założeń taktycznych - dodała. - To był mój debiut w mistrzostwach świata seniorek. Mam nadzieje, że jak najwięcej zawodniczek z Europy zdobędzie kwalifikacje z tych zawodów, gdyż wówczas otwiera się większa szansa na awans na olimpiadę z turnieju europejskiego - zakończyła.

Mistrzynią świata w kategorii 55 kg została Saori Yoshida z Japonii, pokonując w finale Kanadyjkę Tonyę Lynn Verbeek. Na najniższym stopniu podium stanęły natomiast: Tetyana Lazareva z Białorusi oraz Ida Theres Nerell ze Szwecji

Druga z naszych reprezentantek - Agata Pietrzyk z Suplesu Kraśnik, walcząca w wadze 59 kg (kategoria nieolimpijska) wygrała w pierwszej rundzie z Kelsey Rene Campbell 3-1 (1-0, 0-2, 6-1), natomiast w 1/8 finału uległa Nadzevie Mikhalkovej z Białorusi 1-3 (0-2, 1-0, 0-2). Białorusinka nie dotarła do finału i Pietrzyk również nie mogła wystąpić w repesażu.

- Jestem zadowolona ze swojego startu, a kategorię 59 kg w której walczyłam w Stambule uważam za nie swoją. Będę rywalizować o igrzyska olimpijskie w wadze 55 kg - powiedziała Agata Pietrzyk.

Złoto w tej kategorii zdobyła Ukrainka Ganna Vasylenko, srebro Szwedka Sofia Mattsson, natomiast brąz Takako Saito z Japonii oraz Sona Ahmadli z Azerbejdżanu. Pietrzyk sklasyfikowana została ostatecznie na dziesiątej pozycji

W sobotę (17 września) zmagania zaczną wolniacy, a wśród nich reprezentanci Górnika Łęczna. Radosław Marcinkiewicz (kategoria 84 kg) wyjdzie na matę 17 września, natomiast Krystian Brzozowski (kategoria 74 kg) i Bartłomiej Bartnicki (120 kg) będą walczyć dzień później (18 września).

Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową. Zapisz się do newslettera!