Zapasy: Znakomity występ Agaty Pietrzyk w Poland Open 2011

Agata Pietrzyk (Suples Kraśnik) pokazała klasę w zawodach Poland Open
Agata Pietrzyk (Suples Kraśnik) pokazała klasę w zawodach Poland Open Karol Wiśniewski
Agata Pietrzyk z Suplesu Kraśnik wywalczyła drugą lokatę w kategorii 55 kg podczas międzynarodowego zapaśniczego turnieju kobiet - Poland Open 2011, który w dniach 30-31 lipca rozegrany został w Tarnowie Podgórnym koło Poznania. Mężczyźni rywalizowali natomiast w 20. memoriale Wacława Ziółkowskiego w stylu wolnym.

Kraśniczanka uległa dopiero w finale, reprezentantce Rosji Marii Gurovej. Brązowe medale w tej kategorii wywalczyły natomiast Nicole Hauptmann i Joice Silva z Brazylii. Pietrzyk pokonała w turnieju m.in. takie zawodniczki jak Kanadyjka Liz Sera, Lenka Martinakova z Czech oraz Brazylijka Joice Silva.

W wadze tej miała wystartować również najlepsza obecnie zapaśniczka Lubelszczyzny - Katarzyna Krawczyk z Cementu Gryfa Chełm, jednak z powodu choroby została wycofana z turnieju, przez trenera kadry Jana Godlewskiego.

W turnieju startowały jeszcze dwie reprezentantki chełmskiego Gryfa Monika Kędrak (kategoria 48 kg), która sklasyfikowana została na miejscach 15-16 oraz Andżelika Głąb (51 kg), zajmując ósmą lokatę.

W zmaganiach panów ósma lokata w kategorii 74 kg, przypadła Krystianowi Brzozowskiemu z Górnika Łęczna. W wadze tej triumfował Batuhan Demircin z Turcji.

W klasyfikacji drużynowej kobiet wygrały Rosjanki, przed Amerykankami i Polkami. Wśród mężczyzn pierwsza lokata przypadła natomiast reprezentantom Iranu, którzy wyprzedzili ekipy Turcji i Polski.

Oba turnieje to tradycyjnie ostatnie sprawdziany przed wrześniowymi mistrzostwami świata seniorów, które w tym roku odbędą się w tureckim Stambule i będą pierwszym etapem kwalifikacji do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Londynie. Z racji tego zawody miały bardzo mocną obsadę, a w turnieju udział wzięli m.in. medaliści i medalistki igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy.

W Tarnowie Podgórnym wystartowało blisko 300 zawodniczek i zawodników, reprezentujących 29. krajów z całego świata.

Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową. Zapisz się do newslettera!