Zatrucie na studniówce I LO w Chełmie? Sprawę bada sanepid

  Zatrucie na studniówce I LO w Chełmie? Sprawę bada sanepid

  KR

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Studniówka I LO w Chełmie
  1/10

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©KR

  Sanepid prowadzi dochodzenie ws. jedzenia podawanego na studniówce I LO w Chełmie. Ponad sto osób, bawiących się na imprezie, skarżyło się później na bóle głowy i biegunkę.
  - Prowadzimy dochodzenie we wszystkich kierunkach. Oznacza to, że do tej pory przeprowadziliśmy kontrolę oraz pobraliśmy próbki zarówno od pracowników przygotowujących posiłki jak i osób z dolegliwościami zatrucia – informuje Elżbiera Kuryk, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chełmie. – Materiał zebraliśmy również z żywności, wody, sprzętu i powierzchni na której posiłki były przygotowywane. Inspektorzy przebadają też uczniów, żeby sprawdzić czy w ich organizmach nie ma przypadkiem bakterii lub wirusów – dodaje.

  Zobacz galerię

  Przypomnijmy, że studniówka w I LO odbyła się w nocy z niedzieli na poniedziałek. O poczęstunek zadbała zewnętrzna firma. Bal miał się odbyć w sobotę, jednak ze względu na żałobę narodową po tragicznych wydarzeniach w Gdańsku, dyrekcja szkoły zdecydowała się na przeniesienie wydarzenia na niedzielę.

  - Na co dzień korzystamy z własnej stołówki. Wyjątkiem są studniówki. Co roku na bal wybierana jest zewnętrzna firma. Decydują o niej rodzice powołani do komitetu studniówkowego. Szkoła nie ma wpływu na ten wybór – tłumaczy Teresa Kiwińska, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czernieckiego w Chełmie.

  Wszystko zaczęło się we wtorek popołudniu. Od jednego z rodziców młodzieży uczestniczącej w studniówce, wpłynęło do sanepidu zgłoszenie o złym samopoczucie wielu uczestników balu. Na chwilę obecną inspektorzy dotarli do 120 osób u których występowała biegunka, bóle brzucha, a w sporadycznych przypadkach wymioty.

  - Wyniki przeprowadzonych przez nas badań będą znane dopiero w przyszłym tygodniu. Z naszych informacji wynika, że tylko jedna osoba trafiła do lekarza, w chwili obecnej nikt nie jest hospitalizowany. Występujące objawy szybko zniknęły i nie wpłynęły na ich niedyspozycję – uspokaja dyrektorka sanepidu.  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rewolucje żołądkowe

  Gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Mi nic nie było, ale mój chłopak z klasy IIIe Karol A. spędził pół dnia na muszli z brudnymi majtkami i stoperanem w ręku, a mówiłam zeby tyle nie mieszał...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Może

  Lucyper (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Od robienia loda...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  gosc

  gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  żywność przygotowana na sobotę, no ale młodzież miała się umartwiać a nie bawić, no i żywność przeleżała dzień dłużej i jakość jej się pogorszyła. Także za ten stan rzeczy winno państwo odpowiadać

  Zdjęcie autora komentarza
  Bo kto pije i pali...

  to ino ja ☺

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  NIE MA ROBALI.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Młodzi nie mają doświadczenia.

  Taki Gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Za mało wódką przepijali.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  O tym się mówi

  Pogrzeb Władysława Stefana Grzyba. Lublin pożegnał klikona

  Pogrzeb Władysława Stefana Grzyba. Lublin pożegnał klikona

  Remont ul. Grygowej na finiszu. Zobacz nowe wiadukty

  Remont ul. Grygowej na finiszu. Zobacz nowe wiadukty

  Tragiczny wypadek Polaków z okolic Hrubieszowa w Holandii

  Tragiczny wypadek Polaków z okolic Hrubieszowa w Holandii

  Wyszukaj w serwisie