Zawodnicy z województwa lubelskiego walczyli w Karpaczu w meczu reprezentacji Polski z Czechami. Zobacz zdjęcia

Kwartet AZS UMCS Lublin z trenerem Markiem Jarosem
Kwartet AZS UMCS Lublin z trenerem Markiem Jarosem materiały klubowe
Na stadionie im. Ireny Szewińskiej w Karpaczu został rozegrany Turniej Nadziei Olimpijskich, czyli międzypaństwowy mecz lekkoatletyczny Polska - Czechy w kategorii wiekowej U-20. Z orzełkiem na piersi wystartowały trzy zawodniczki i trzech zawodników z klubów województwa lubelskiego. Reprezentacja Polski odniosła wyraźnie zwycięstwo nad rówieśnikami z Czech. Biało-czerwoni wygrali 465:329.

Na stadionie w Karpaczu zaprezentował się między innymi kwartet przedstawicieli AZS UMCS Lublin. Weronika Muszyńska wygrała konkurs rzutu dyskiem (44,91) oraz była piąta w pchnięciu kulą (12,89 m), Wiktoria Drozd wywalczyła pierwsze miejsce w sztafecie 4x400 m oraz drugie w biegu na 400 m (55,30), Jakub Hołub zajął trzecie miejsce w skoku wzwyż (2,12 m), natomiast Mikołaj Kotyra razem z kolegami z reprezentacji Polski był pierwszy w sztafecie 4x400 m i piąty w indywidualnym biegu na dystansie 400 m (48,61).

Z kolei w biegu pań na 400 m przez płotki wystartowała Karolina Gajewska z Unii Hrubieszów, plasując się z czasem 62,20 tuż za podium. Czwarty w biegu na 200 m był ponadto Patryk Krupa z Agrosu Zamość (22,24).

Tymczasem podczas niedzielnego 5. Memoriału Bogusława Mierzejewskiego, który odbył się w Puławach, Malwina Kopron (AZS UMCS) rzuciła młotem 74,13 m. Kopron w pięciu mierzonych próbach przekroczyła granicę 70 metrów. W czwartej serii rzuciła 73,27 m, a na zakończenie zmagań osiągnęła ósmą odległość w karierze, czyli 74,13 m.

Dziewczyny kochają żużel! Zobacz zdjęcia fanek Motoru na lub...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani