Zbrodnia w Rakowiskach: Kamil N. i Zuzanna M. winni zabójstwa rodziców chłopaka

Marcin KoziestańskiZaktualizowano 
Małgorzata Genca
Kamil N. i Zuzanna M. skazani na 25 lat więzienia. Opuszczą je najwcześniej po 20 latach. Prokurator domagał się dla nich dożywocia. Obrońca Kamila twierdzi, że wyrok jest za wysoki.

Zapadł wyrok w jednej z najgłośniejszych spraw ostatnich lat. - Uznaję Kamila N. i Zuzannę M. za winnych tego, że w nocy z 12 na 13 grudnia 2014 r. w Rakowiskach zadali Jerzemu N. i Agnieszce N. po kilkadziesiąt ciosów nożami, co skutkowało licznymi krwotokami wewnętrznymi i zewnętrznymi, w wyniku których nastąpił zgon. Skazuję Kamila N. i Zuzannę M. na kary 25 lat pozbawienia wolności. Warunkowe przedterminowe zwolnienie może nastąpić najwcześniej po 20 latach w więzieniu - zdecydował w piątek sędzia Arkadiusz Śmiech.

Zabójstwo w Rakowiskach. Jest wyrok. Prokurator chciał dożyw...

Do zdarzenia doszło w nocy z 12 na 13 grudnia. Powodem morderstwa miało być to, że rodzice 18-letniego Kamila nie akceptowali jego związku z 18-letnią Zuzanną. 12 grudnia ok. 13 Zuzanna i Kamil pojechali pociągiem do Warszawy. Tam czekali na nich 19-letni Marcin S. i Linda M., którzy mieli zawieźć parę do Krakowa, gdzie odbyć się miał wieczór poetycki Zuzanny. Była ona początkującą poetką i właśnie wydała tomik wierszy. Z mieszkania dziadków Zuzanna zabrała dwa noże. Oskarżeni wraz z parą młodych pomocników ruszyli samochodem do Krakowa. Marcin S. miał dostać od Zuzanny 10 tys. zł za „podwózkę”.

O 22.30 Kamil N. wysłał matce sms-a o treści „prawie jesteśmy w Krakowie”. Miało to być późniejsze alibi. W pewnym momencie Zuzanna kazała zawrócić kierowcy. W domu bowiem miała zostawić laptopa. Marcin S. niechętnie, ale zawrócił. Ok. 2 w nocy nastolatkowie dotarli do Rakowisk. Zaparkowali ok. 250 m od domu Kamila, by jak sam stwierdził, nie zbudzić jego rodziców.

Kamil z Zuzanną ustalili, kto kogo zabije. Chłopak miał zaatakować ojca, dziewczyna - matkę. Przed wejściem do domu zdjęli buty, Kamil uspokoił psa, który zaczął szczekać. Wyprowadził go na zewnątrz. Nastolatkowie weszli do sypialni rodziców chłopaka, którzy już spali. Kamil na palcach odliczył: 3, 2, 1. Na śpiących zaczęły spadać ciosy. Krótkie, szybkie i zadawane na oślep. Pierwotny plan był inny - miała być to szybka i cicha śmierć - strzał z pistoletu. Jednak młodym nie udało się go nabyć. W trakcie ataku Jerzy N. obudził się, krzyknął "Ćpuny" i rzucił się na Zuzannę. Kamil chcąc jej pomóc ugodził ojca w plecy.

W tym czasie Agnieszka N. chciała skorzystać z okazji i uciec z domu. Jednak nie zdążyła. Na progu dopadł ją syn i wbił jej nóż w plecy. Potem, jak sam stwierdził, poderżnął jej gardło, żeby się nie męczyła. Zuzanna M. nadal próbowała zabić ojca chłopaka. Ten jednak walczył o życie. Dziewczyna wsadziła mu dwa palce do oka i ugryzła w przed ramie. Mężczyzna padł na kolana. Wtedy zadała mu kolejne uderzenia nożem.

Po dokonaniu zbrodni Kamil N. zaczął zacierać ślady stóp i wycierać kałuże krwi. W tym czasie Zuzanna M. próbowała usunąć ślady zębów na ręce Jerzego N. Nie wiedziała jednak, na którym ramieniu znajdowały się ślady ugryzienia. Dlatego też próbowała odciąć mu obie ręce. Pomimo starań nie udało jej się to.

Oskarżeni wyszli z domu i przebrali się. Marcin S. zniecierpliwiony długim czekaniem odjechał. Zuzanna zadzwoniła do niego i poprosiła, by jednak po nich wrócił. Wtedy Kamil poszedł jeszcze do domu. Sam próbował odciąć ojcu prawą rękę. Gdy to mu się nie udało, by zatrzeć ślady, poszarpał ją nożem i polał perfumami.

Gdy Marcin S. i Linda M. wrócili do Rakowisk, Zuzanna wrzuciła do bagażnika tobołek z narzędziami zbrodni i pojechali do Krakowa. Tam następnego dnia zostali zatrzymani przez policjantów.

- Zeznania przed sądem nie miały już raczej większego znaczenia. Nie było bowiem żadnych wątpliwości, kto dokonał morderstwa i że zostało ono przeprowadzone z bezpośrednim zamiarem - wyjaśniał sędzia Śmiech.

Przed samym wydaniem wyroku wygłoszone zostały mowy końcowe. - Oboje są winni. Zeznania świadków, oględziny miejsca zbrodni, sekcja zwłok, zebrane dowody i opinie biegłych lekarzy nie pozostawiają złudzeń, że oskarżeni z premedytacją dokonali zbrodni - mówił prokurator Marek Maksymowicz. - Opinia lekarzy wskazała, że Kamil nie posiadał osobowości zależnej. Oskarżeni działali mając wspólny cel. Dlatego odpowiedzialność rozkłada się obopólnie - dodawał Maksymowicz.

Według prokuratora motywy oskarżonych są niewytłumaczalne. - To wydarzenie bez precedensu na skalę krajową. Z tak absurdalną i wstrząsającą zbrodnią się jeszcze nie spotkałem w swojej pracy - kontynuował Maksymowicz. - Stopień winy jest najwyższy ze spotykanych. Dlatego należy się im najwyższa kara - czyli dożywocie - dodał prokurator.

Obrońcy Kamila i Zuzanny próbowali przerzucać się winą. - Kamil przyznał się do winy. Wyjaśnił, że o planach na zabójstwo dowiedział się w jego dniu od Zuzanny. Wcześniej mówiła mu tylko o okradzeniu jego rodziców. Nawet jadąc pociągiem z Białej do Warszawy próbował przekonać dziewczynę do zmiany planów, jednak ta go nie słuchała - przekonywała Małgorzata Lustyk-Portuś. Według obrońcy Kamil nie umiał przeciwstawić się Zuzannie. - Częstowała go narkotykami, przez co nawet nie wiedział co się z nim dzieje. Dla Kamila to wydarzenie to wielka tragedia. Stał się bowiem sierotą wykluczoną ze społeczeństwa. On też jest ofiarą tej zbrodni - dodawała Lustyk-Portuś.

Według obrońcy Kamil N. sam nie rozumiał tego czynu, za który winna jest Zuzanna M. - Oskarżony podkreślił, że chciałby cofnąć czas i oddałby wszystko, by jego rodzice żyli. To Zuzanna zmieniła go i skierowała na drogę przestępstwa. Pod jej wpływem stał się gorszym człowiekiem. Sama Agnieszka N. określała Zuzannę M., jako „jednoosobową sektę” - kontynuowała.

Według obrony Kamil nie planował morderstwa i nie miał w nim żadnego celu. - Dwa dni przed tragedią Kamil N. skończył 18 lat. Gdyby zaplanował zbrodnię to zrobiłby to przed urodzinami. Wtedy bowiem odpowiadałby za nią jako nieletni. Nieprawdą jest też to, że zależało mu na domu rodziców, który był wybudowany na kredyt i przez to nie miał większej wartości pieniężnej - tłumaczyła obrończyni, która chciała dla Kamila N. jak najniższej kary - 12 lat więzienia.

O podobny wyrok poprosił Tomasz Nowak, obrońca Zuzanny M., który przekonywał, że dziewczyna wychowywała się bez ojca, a w początkowych latach życia zajmowali się nią dziadkowie, a właściwie niańka. Kamil N. był natomiast dla dziewczyny całym światem, był bliskim, którego jej brakowało i to ona była zależna od niego.

- Zuzanna nie miała ojca. Od najmłodszych lat była traktowana przez wszystkich jak niepotrzebna i odsuwana od wszystkiego. W szkole była prześladowana przez rówieśników. Dlatego szukała bliskości u jakiejkolwiek osoby - mówił Nowak. Stąd też wziął się jej związek z Aleksandrą D. - niespełna 15-letnią dziewczynką, za seksualne kontakty z którą została skazana nieprawomocnym wyrokiem na dwa lata w zawieszeniu na cztery lata.

- Zuzanna M. wyraziła skruchę i przyznała, że nie może zrozumieć tego co się stało. Ona jest osobą niedojrzałą emocjonalnie. Jest dzieckiem, które czuło, że jest dla wszystkich problemem. Ona nawet prosiła o pomoc psychoterapeutę - dodawał Nowak.

Obrońca podkreślał również, że Kamil N. sam dokonał świadomego wyboru i na pewno nie został zmuszony do zbrodni przez jego klientkę. - Nieprawdą jest też to, że nienawidziła rodziców chłopaka. Ona spotkała ich dwa razy, a to Kamil zbudował w niej ich negatywny wizerunek - przekonywał Nowak.

Zuzanna M. płakała podczas procesu. Prosząc o łagodniejszy wymiar kary mówiła, że to byłaby dla niej szansa na powrót do życia i na założenie rodziny, której nigdy nie miała. - Proszę o szansę na bycie człowiekiem - powiedziała. Dodała też, że bardzo żałuje tego, co zrobiła. Kamil N. stwierdził jedynie, że żałuje wszystkiego i prosi o wybaczenie.

Sędzia nie dał się jednak przekonać żadnej ze stron. - Odpowiedzialność rozkładała się obopólnie. Jednak 25 lat pozbawienia wolności to adekwatna kara w tym przypadku - stwierdził sędzia Śmiech. Dlaczego sędzia nie wydał dożywotniego wyroku? - Taki wyrok stosuje się w przypadku oskarżonych, u których nie widać szans na resocjalizację i którzy po wyjściu z więzienia powróciliby do przestępczego procederu. W tym przypadku zaś nie można o tym mówić. Oskarżeni w chwili popełnienia przestępstwa mieli po 18 lat. Wtedy dopiero kształtowała się ich osobowość. W dodatku szczerze przyznali się do winy i wyrazili skruchę - uzasadniał sędzia.

Piątkowy wyrok jest nieprawomocny. Stronom przysługuje apelacja. Obrońca Kamila N. już zapowiedział, że nie zgadza się z wyrokiem, który uważa za wysoki i wniesie o apelacje. Obrońca Zuzanny M., jak i prokurator decyzję w tej sprawie podejmą po rozpatrzeniu pisemnego uzasadnienia od wyroku.


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 46

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
b
bolo

ona zegarek i pierscionek na rozprawie ja sie pytam co to jest ??? do szamba z tym

zgłoś
J
Joe

W momencie popełnienia zbrodni byli pełnoletni, nie rozumiem dlaczego tylko 25 lat i do jasnej cholery, jakie znowu prawo do przedterminowego zwolnienia???? Błagam, przywróćcie karę śmierci w Polsce!

zgłoś
I
INGRID

Bog im wybaczy, w swoim czasie, ale najpierw musza odsiedziec. Konsekwencje za popelniony czyn musza byc.

zgłoś
E
Erwek

Dlaczego mamy takie dziwne prawo, że twarzy ich nie pokazują? Chciałbym wiedzieć jak wyglądają, żeby się wystrzegać jak wyjdą, a i tak za 25 lat się bardzo zmienią.

zgłoś
j
jola

A ja Ci wybaczam a ja wam wybaczam bo przecież jeżeli żałujecie to i Bóg wam wybaczy a katolicy na was szczekają i się pienią no cóż to są prawdziwi KATOLICY

zgłoś
M
Matka z charakterem

U mnie moglo skonczyc sie podobnie moje dziecko takze weszlo w toksyczny zwiazek i schodzilo na zla droge,problemy w szkole,w domu, widzialam ze moje dziecko blądzi,a moja pomoc jest niewystarczająca (jestem samotna matka) - poszlam na policje i poprosilam o pomoc- tam są specjaliści od takich "błądzących gówniarzy" - weszłam z policja we współpracę i POMOGŁO !!!! Zrobiłam to z prawdziwej miłości i troski o moje dziecko !!! Czesto rodzice zwalają winę na kolezanki,kolegow dzieci, na swoich dzieciach nie widzą wad i win - BŁĄD !!!! Jesli nasze dziecko błądzi- nalezy je przywołać, wskazac mu właściwa droge,a nie czekać,ze samo ją znajdzie...domyslam się,że Rodzice Kamila wstydzili się przyznać, do "służb",nauczycieli, policji że nie radza sobie wychowawczo ze swoim synem,tym bardziej,że Tata Kamila byl byłym policjantem,więc powinien wiedzieć sam jakich metod uzyc,jak wplynąc na syna, Mama Kamila jako nauczycielka tez chyba jako pedagog wiedziala,co sie robi w takich sprawach,ale od zawsze wiadomo,że najciemniej jest pod latarnia,moim zdaniem byli dla syna zbyt pobłażliwi, ustępliwi,nie potrafili go "przywołać do porządku" bo problem istniał długo... nasze dzieci potrzebuja naszej uwagi.

zgłoś
z
zuzanna

To psycholka ktora sie nie zresocjalizuje.dozywocie dla niej., w gadce zawsze byla dobra nie wierze ze zaluje to jej wyrafinowanie a sad daje sie nabrac. wyjdzie i znowu zabije ale jaki wymiar sptawiedliwosci to obchodzi. A jemu wystarczy 25 lat i tak juz nie zyje.

zgłoś
P
Prawica

Dekalog nie pozostawia wątpliwości, lewaku.

zgłoś
l
leo

szpetny babochlop i jego przydupas ciulowaty pizdus zabijaja a raczej zarzynaja oja i matke pizdusia i za to 25 lat? smiech na sali;babochlop to psychopatka ale ten ciul z zimna krwia zarznal rodzicow, bo myslal, ze dzieki temu bedzie wreszcie "kims", powinien dostac jeszcze wiecej niz ta hopmaryna

zgłoś
o
ole

Moim też, zwłaszcza, że na jej liście czeka całkiem spora grupa na swoją kolejkę, a w czasie śledztwa oboje się chwalili swoimi osiągnięciami, sprytem, zaradnością, doskonałym planowaniem i organizacją, dzięki której osiągnęli swój CEL. Niejeden dyrektor operacyjny może im zazdrościć.

zgłoś
p
poezja, jak się patrzy

W kiblu najlepiej się przeżywa te rzygowiny.

zgłoś
o
ole

Znaczy się z płodnego rodu. Co taka cisza o jej ojcu, czyżby też miał coś na sumieniu, jeśli w jej przypadku można mówić o sumieniu tego niedorozwoju?

zgłoś
o
ole

W końcu frycek Kamil może poczuć się mężczyzną. Dotychczas prowadzony za rąsię przez babochłopa zuzię maksymiuk (samozwaną marią, co się goni), teraz zrobił 100milowy skok i jest już kryminalistą (z resztą dzięki jej wybitnej pomocy). Niewielu kryminalistów ma taki osiąg. Powinni giąć kolana przed fryckiem. Milczący niczym hołota umysłowa ze strachu przed kompromitacją, zostawił całą aktywność w rękach babochłopa. W najgorszym razie za 20 lat, a w najlepszym może już niebawem będą razem. Ta zbrodnia to sygnatura ich miłości na śmierć i życie. Czy życie to film, dopiero się okaże.

zgłoś
L
Liberał

"A gdyby ktoś bliźniego swego umyślnie zasadziwszy się podstępem zabił, i od ołtarza Mego weźmiesz go - i zabijesz!". (ks.Wyjścia, XXI, 14) Debilu! A poza tym zapraszam do lektury sceny na Golgocie.

zgłoś
s
stefan

o lewicowości i prawicowości nie świadczy stosunek do kościoła (to jest wskaźnik konserwatyzmu), ale do gospodarki, tak więc większość kretynów co tak nam wybrała nawet nie wie, że ma poglądy lewicowe i głosowała na partię która jest lewicowa chociaż oszukuje (niestety z udziałem niedouczonych dziennikarzy), że jest lewicą - o kościele szkoda gadać bo ten w ogóle nie ma pojęcia o polityce co nie przeszkadza mu się bezczelnie wtrącać i niszczyć Polskę promując partię która łże i opluwa bliźniego swego...

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3