Złoto Marceliny Radlińskiej z Orki

Krzysztof Szputarski
Marcelina Radlińska z Orki Zamość wywalczyła złoty medal na dystansie 100 m stylem motylkowym podczas pierwszego dnia zimowych mistrzostw Polski juniorów w kategorii 17-18 lat, które wczoraj rozpoczęły się na 25-metrowym basenie Słowianka w Gorzowie Wielkopolskim.

17-letnia zamościanka, podopieczna Zbigniewa Lewickiego, popłynęła w czasie 1.00,68, pokonując Magdalenę Baranowską z Solexu Lębork (1.01,35) oraz zawodniczkę gospodarzy Mirelę Olczak ze Słowianki Gorzów Wielkopolski (1.01,63).

Srebrny medal w wyścigu na 200 m stylem grzbietowym zdobyła Iwona Lefanowicz z Orlika Lublin (2.11,60). Mistrzynią kraju została Klaudia Naziębło z Juvenii Wrocław, która uzyskała rezultat o ponad dwie sekundy lepszy od lublinianki.

Tuż za podium na 100 m motylkiem uplasował się ponadto Michał Bulak, kolega klubowy Marceliny Radlińskiej. Do brązowego medalu zabrakło mu zaledwie 0,27 s.