Zmagania z ostatnim demonem

  Zmagania z ostatnim demonem

  Tamara Gong

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Kto choć raz widział sceniczne produkcje Teatru NN, wie, że jest to marka najwyższej artystycznej jakości. Nic też dziwnego, że o małe - wielkie spektakle artystycznej spółki Witold Dąbrowski - wykonanie, Tomasz Pietrasiewicz - reżyseria upominają się polskie teatry.
  Teatr NN pokazywał już swój najnowszy spektakl w Teatrze Żydowskim w Warszawie, Teatrze Małym w Szczecinie, Teatrze Śląskim w Katowicach. Dla macierzystego Lublina artyści z Bramy Grodzkiej przygotowali coś jeszcze bardziej smakowitego - polską prapremierę dwóch połączonych opowieści I.B. Singera pod wspólnym tytułem "Opowieści z bramy - Ostatni demon". Nie można tego wydarzenia przegapić, bo zaplanowano na razie jeden premierowy spektakl - 12 stycznia. Singer gościł na deskach Teatru Osterwy przed wielu laty za sprawą "Sztukmistrza z Lublina" wystawionego tu przez Jana Szurmieja. Teraz niepowtarzalny urok jego prozy wraca za sprawą Teatru NN. Prapremierowe przedstawienie jest dyptykiem dwóch opowiadań: "Tajbełe i jej demon" oraz "Ostatniego demona" jeszcze nie pokazywanego w Polsce.

  - Nie boję się wielkiej sceny - zaprzecza wszelkim wątpliwościom Witold Dąbrowski. My zaś jesteśmy pewni, że nawet bez ingerencji demonów, talent Dąbrowskiego jest w stanie wypełnić każdą scenę.

  * Poniedziałek, Ostatni demon, Teatr NN w Teatrze J. Osterwy. Godz. 19.

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo